.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jaka umowa dla pracownika ochrony

Info Baza (2010-09-22), autor: Info Baza

Jaka umowa dla pracownika ochrony?

– Pracowałem dla firmy ochraniającej obiekty Prokuratury Generalnej. Nie dość, że robiłem to na umowę o dzieło, to jeszcze musiałem podpisać oświadczenie, że rezygnuję z umowy o pracę – skarży się Rzeczpospolitej jeden z czytelników.
zobacz więcej »


Efekt zachęty

Komunikat PFRON z 21 września 2010 r.
zobacz więcej »


Biuro Analiz Sejmowych o projekcie nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

W opinii merytorycznej do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 3292) czytamy...
zobacz więcej »


Prawidłowe naliczanie opłat środowiskowych oraz opłaty produktowej w 2010/2011 r. z uwzględnieniem wprowadzonych zmian przepisów prawa

Szkolenia w Warszawie (4 października) i Poznaniu (5 października)
zobacz więcej »


Jak rozliczać transakcje barterowe?

Transakcje barterowe polegają na wymianie świadczenia na świadczenie bez udziału pieniądza, a ich celem jest  maksymalne uproszczenie obrotu gospodarczego. Należy pamiętać, że barter polega nie tylko na równoważącej się wartościowo transakcji towar za towar, lecz również: usługa za usługę, towar za usługę lub usługa za towar. Brak przepływu pieniężnego nie oznacza jednak, że świadczenia te pozostają neutralne na gruncie ustawy o VAT. Są to czynności, które poprzez kompensatę rzeczową swoich należności stanowią formę odpłatnej dostawy towarów lub odpłatnego świadczenia usług – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Inwentaryzacja: dokumentacja, metody, terminy

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, za prawidłowe przeprowadzenie i rozliczenie inwentaryzacji odpowiedzialni są kierownicy jednostek (np. zarządy). Aby cały proces przebiegł prawidłowo, muszą oni należycie go przygotować, np. powinni wydać zarządzenie w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji, w szczególności jeśli jest ona przeprowadzana w drodze spisu z natury.
zobacz więcej »


Mieszkanie lub działkę można stracić i jeszcze do tego dołożyć

Jeśli dojdzie do licytacji np. domu, dłużnik musi się liczyć z kosztami egzekucji. A te są spore. Trzeba zapłacić nie tytko za opis i oszacowanie nieruchomości sporządzone przez biegłego, ale i za ogłoszenia w prasie i Internecie oraz opłatę egzekucyjną.
zobacz więcej »


VAT w górę, ulgi znikają

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, podczas obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów minister finansów zaprezentował zmiany, jakie chce wprowadzić, aby podreperować finanse publiczne i w konsekwencji odsunąć groźbę przekroczenia progu 55 proc. zadłużenia w relacji do PKB.
zobacz więcej »


Jak zreformować system emerytur mundurowych?

Rozpoczynający pracę w służbach mundurowych w 2012 roku będą już włączeni do powszechnego systemu ZUS – informuje Gazeta Wyborcza.
zobacz więcej »


Czy będzie szturm na ZUS po stare renty?

Rząd od przyszłego roku chce uzależnić wysokość rent od kapitału emerytalnego, ZUS do końca roku przyjmie wnioski o renty wyliczane po staremu. Pracownicy ZUS obawiają się w grudniu zalewu wniosków o renty.
zobacz więcej »


Zasiłek pogrzebowy na trumnę i wieniec

Od marca przyszłego roku zasiłek pogrzebowy będzie obniżony do 4 tys. zł.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-22 12:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.