.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kolejne umowy na czas określony a ustawa antykryzysowa

Info Baza (2011-01-25), autor: Info Baza

Kolejne umowy na czas określony a ustawa antykryzysowa

Pracodawca zawiera z pracownikiem pierwszą umowę na czas określony od 1 grudnia 2010 r. Na jaki okres może ją podpisać? Czy do 30 listopada 2012 r., czy do 21 sierpnia 2011 r.? Pracownik miał podpisaną jedną umowę na czas określony od 1 stycznia 2008 r. do 30 listopada 2010 r. Na jaki maksymalny okres powinna być zawarta kolejna umowa na czas określony? Od kiedy liczyć czas jej zawarcia? Pracownik ma zawartą umowę na czas określony od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2012 r. Jak postąpić z następną umową? – pytali czytelnicy serwisu kadryonline.pl.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenia w Katowicach (27 stycznia 2011 r.), Wrocławiu (28 stycznia), Poznaniu (31 stycznia), Bydgoszczy (1 lutego), Warszawie (4 lutego), Rzeszowie (7 lutego), Krakowie (8 lutego), Łodzi (11 lutego), Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »


Małym przedsiębiorstwom łatwiej o środki z PFRON

Firmy zatrudniające do 50 pracowników nie będą musiały przekazywać sprawozdań finansowych, aby otrzymać dofinansowanie do pensji osób niepełnosprawnych. Jak informuje Rzeczpospolita, tak wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.
zobacz więcej »


Czy pracodawca może otworzyć list kierowany do firmy, ale zaadresowany imiennie do pracownika?

W naszej firmie wszystkie listy trafiają do sekretariatu, gdzie są otwierane a następnie przekazywane adresatom. Niedawno jeden z pracowników zwrócił uwagę, że jeśli na kopercie oprócz nazwy firmy figuruje imię i nazwisko, nikt poza adresatem nie może otworzyć listu. Czy miał rację – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Ustalanie okresów zasiłkowych

Odstęp miedzy kolejnymi niedyspozycjami zdrowotnymi spowodowanymi tą samą chorobą nie ma znaczenia, jeśli nie jest dłuższy niż 60 dni. Sumujemy wtedy wszystkie zwolnienia lekarskie.
zobacz więcej »


Nie będzie zmian w zasadach ustalenia rent

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, wbrew zapowiedziom rządu w pierwszym półroczu tego roku nie wejdzie w życie ustawa zmieniająca zasady ustalania rent z tytułu niezdolności do pracy. Jak ustalił „DGP”  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, nie prowadzi żadnych prac nad nowym projektem ustawy, która uzależniałaby wysokość rent od wysokości kapitału zgromadzonego na koncie emerytalnym w ZUS.
zobacz więcej »


Jak ująć podatek dochodowy w rachunku zysków i strat?

Czy sporządzając rachunek zysków i strat na koniec listopada, w pozycji podatek dochodowy podatniczka powinna wpisać podatek w wysokości takiej, jaka wychodzi za okres od 1 listopada, czy powiększony o podwójną zaliczkę za listopad? – pyta czytelniczka Dziennika Gazet Prawnej.
zobacz więcej »


Jak ewidencjonować usługi ciągłe

Dość często przepisy nakazują w dwóch różnych terminach rozliczyć kwoty wynikające z wystawionej faktury odmiennie dla celów VAT i podatku dochodowego. Warto o tym pamiętać  na przełomie lat podatkowych. Wtedy bowiem nawet niewielki błąd w rozliczeniu podatku dochodowego może spowodować, że przychód zostanie wykazany w innym roku, niż powinien.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-25 11:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.