.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od 1 kwietnia br. nowa składka wypadkowa

Info Baza (2011-03-28), autor: Info Baza

Od 1 kwietnia br. nowa składka wypadkowa

Od 1 kwietnia 2011 r. rozpocznie się nowy rok składkowy w ubezpieczeniu wypadkowym, który będzie trwał do 31 marca 2012 r.
zobacz więcej »


Wypełnianie informacji INF-D-P po zmianach

Rzeczpospolita z 25 marca opublikowała materiał omawiający zasady wypełniania formularzy niezbędnych do uzyskania dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych na zmienionych dokumentach określonych w rozporządzeniu MPiPS z 22 lutego 2011 r. (DzU nr 50, poz. 261).
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia we Wrocławiu (29 marca), Poznaniu (4 kwietnia), Bydgoszczy (5 kwietnia), Rzeszowie (11 kwietnia 2011 r.), Krakowie (12 kwietnia), Olsztynie (28 kwietnia), Gdańsku (29 kwietnia)
zobacz więcej »

 
ZUS: Ponad 2 miliony firm musi skontrolować do 30 kwietnia swoje deklaracje

Rzeczpospolita wylicza najczęściej popełnianie błędy.
zobacz więcej »


Ulga prorodzinna: Kiedy rodzic jest samotny i sam troszczy się o byt materialny i rozwój dziecka?

Nowe przepisy dotyczące podatkowego rozliczenia samotnych rodziców, które obejmie rozliczenie za 2011 r. budzą wiele wątpliwości. Ministerstwo Finansów wskazało, że nie wystarczy samo legitymowanie się określonym stanem cywilnym. Równie istotne jest samotne troszczenie się o byt materialny i rozwój emocjonalny dziecka bez udziału innej osoby, tj. w szczególności jego ojca lub matki – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozliczenie dywidendy czasami stwarza problemy

Jak donosi Rzeczpospolita, zasady rozliczenia wypłaconej w terminie i w pieniądzu dywidendy są w miarę proste. Problemy z fiskusem zaczynają się, gdy spółka się spóźni albo przekaże zysk w towarze.
zobacz więcej »


Odsetki od świadczenia z ZUS sąd przyzna z urzędu

Z uchwały Sądu Najwyższego I UZP 2/11 z 24 marca 2011 r., który omawia Rzeczpospolita wynika, że sąd rozpatrujący odwołanie od decyzji ZUS ma obowiązek z urzędu rozstrzygnąć kwestię przyznania świadczeniobiorcy odsetek od zaległego świadczenia.
zobacz więcej »


Podatek od wygranych: Kto pobiera i odprowadza zaliczki na PIT?

Podatek od wygranych pobiera i odprowadza ten, kto je wydaje. Nie zawsze jest to więc organizator konkursu. Obowiązek ten może też ciążyć na sponsorze.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-28 12:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.