.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obowiązek i termin składania sprawozdań finansowych za 2010 rok do PFRON przez pracodawców osób niepełnosprawnych

Komunikat PFRON z 28 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Wyjścia prywatne bez odpracowania

Prawie każdemu pracownikowi zdarzyło się zwolnić na krótki czas z pracy. Takie wyjścia w trakcie dnia roboczego podyktowane są na ogół koniecznością załatwienia różnych spraw prywatnych. Powszechnie obowiązujące prawo pracy nie reguluje takich zwolnień, mogą być one jednak przedmiotem prawa zakładowego.
zobacz więcej »


Konstruowanie Indywidualnych Programów Rehabilitacji po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w kontekście konieczności zwrotu niewykorzystanych środków ZFRON – zajęcia seminaryjno-warsztatowe

Katowice (7 kwietnia 2011 r.),Wrocław (8 kwietnia 2011 r.), Warszawa (18 kwietnia), Łódź (19 kwietnia), Rzeszów (26 kwietnia), Kraków (27 kwietnia)
zobacz więcej »


Ustawa z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach

Została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 64 z 28 marca 2011 r. na pozycji 2011.
zobacz więcej »


Dodatkowe usługi leasingodawców: Kiedy odliczenie VAT bez ograniczeń

Przedsiębiorcy, których flota samochodów osobowych zarządzana jest przez leasingodawcę, powinni zawrzeć z nim dwie umowy. Dzięki temu odzyskają więcej podatku naliczonego.
zobacz więcej »


Najpóźniej do 31 marca trzeba złożyć formularz ZUS ZSWA

Pracodawcy zobowiązani są do prowadzenia ewidencji pracowników, których zatrudniają w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Muszą także opłacać za te osoby składki na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP), a także corocznie, do końca marca, przekazywać do ZUS informację o tym, w jakich okresach, przy której pracy i w jakim wymiarze zatrudniali pracowników w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze – czytamy w Rzeczpospolitej. 
zobacz więcej »


Jak rozliczyć VAT od dostawy rzeczy używanych?

Nowy zarząd spółki postanowił wymienić dotychczas używany w firmie sprzęt komputerowy. Używane komputery zostaną sprzedane pracownikom. Stanowią one środki trwałe i są w firmie od 4 lat. Przy zakupie komputerów spółce przysługiwało prawo do odliczenia VAT. Jaką stawkę V AT zastosować do takiej czynności? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Fiskus nie musi oceniać intencji podatnika

Jeżeli podatnik rozliczył VAT z faktury, która nie dokumentuje rzeczywistej dostawy, pomimo dobrej woli i należytej staranności podatnika,  organ podatkowy może pozbawić go prawa do odliczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Realizacja wydatków na cele statutowe jest wolna od CIT

Część podmiotów będących podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych korzysta z tzw. zwolnień przedmiotowych. Są to przede wszystkim organizacje pożytku publicznego, których celem statutowym jest działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa – czyli cele społecznie użyteczne – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


List polecony odbierzemy w swojej skrzynce

Możliwość zostawienia przez listonosza przesyłki poleconej z sądów czy urzędów w prywatnej skrzynce ma usprawnić kontakt z obywatelem.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-29 12:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.