.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podatki: w 2009 r. bez zmian w PKWiU

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (2009-12-15), autor: KPRM, oprac.: AB

Rada Ministrów przyjęła na posiedzeniu w dniu 15 grudnia 2009 r. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU), przedłożone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Chodzi o przedłużenie – do końca 2010 r. – możliwości stosowania do celów podatkowych Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) z 1997 r. Ma ona być stosowana do podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Ta regulacja ma obowiązywać od 1 stycznia 2010 r. Z informacji uzyskanych z Ministerstwa Finansów wynika, że ze względu na stopień zaawansowania prac legislacyjnych nie jest możliwe wcześniejsze wdrożenie PKWiU 2008 do ustaw podatkowych. Dlatego konieczne jest przedłużenie obowiązywania PKWiU 1997 o kolejny rok.

pobierz rozporządzenie »Podatki: VAT i CIT – zmiany na 2010 r., problemy podatkowego zamknięcia roku oraz bieżące stosowanie przepisów
Szkolenia w: Warszawie (12 lutego 2010 r.) i Poznaniu (1 marca 2010 r.)
zobacz więcej »
dodano: 2009-12-21 13:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.