.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Leasing samochodu warto zacząć do końca 2010 roku

Info Baza (2010-08-17), autor: Info Baza

Leasing samochodu warto zacząć do końca 2010 roku

Kupując samochód z kratką, firma odlicza cały VAT, jeśli podpisze umowę w rym roku.
zobacz więcej »


Kiedy Inspekcja Pracy może zakwestionować przejście z umowy o pracę na działalność gospodarczą dla tego samego pracodawcy

Na propozycję pracodawcy, aby rozwiązał angaż, a potem nadal wykonywał swoje obowiązki na rzecz macierzystej firmy, ale już pod szyldem własnej działalności gospodarczej wielu pracowników  się zgadza. Mimo że te kontrakty mogą być podobne w treści i formie do umów o pracę, nimi nie są. Podstawą ich nawiązania jest kodeks cywilny, a nie kodeks pracy. Oznacza to, że osoba w ten sposób zatrudniona nie jest pracownikiem i nie korzysta z praw oraz gwarancji zapewnionych w prawie pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Poznaniu (26 sierpnia) i Bydgoszczy (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Biurokracja zniechęca do szkoleń z EFS

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, spółki kapitałowe oraz przedsiębiorcy, którzy osiągnęli w ubiegłym roku wysokie obroty finansowe (powyżej 1,2 mln euro), chcąc wysłać kilku pracowników na unijne szkolenie o wartości kilkuset złotych, muszą ujawnić firmie szkoleniowej swoje dane finansowe za trzy ubiegłe lata.
zobacz więcej »


Abonamenty medyczne: nadal nie wiadomo, jak wyliczyć podstawę opodatkowania

NSA przesądził kwestię samego opodatkowania abonamentów medycznych. Nie wskazał jednak, w jaki sposób wyliczyć podstawę opodatkowania dla każdego pracownika mającego możliwość skorzystania z pakietu medycznego. Chodzi o uchwałę siedmiu sędziów NSA z 24 maja 2010 r. (II FPS 1/10) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pomoc PFRON dla powodzian

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w związku z likwidacją skutków powodzi z 2010 r.
zobacz więcej »


Sądy nie powinny pobierać zaliczek od wynagrodzeń za tzw. urzędówki: radca czy adwokat sam się rozliczy z fiskusem

Jak donosi Rzeczpospolita przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie minister finansów przegrał sprawę dotyczącą pomocy prawnej świadczonej przez radców prawnych, adwokatów czy doradców podatkowych na zlecenie sądów.
zobacz więcej »


Czy przewalutowanie powoduje powstanie podatkowych różnic kursowych

Rozliczanie różnic kursowych od środków własnych w razie wymiany jednej waluty obcej na inną wciąż budzi wątpliwości przedsiębiorców – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prowadzenie ksiąg rachunkowych za granicą: najlepsze rozwiązania

Polska firma może powierzyć prowadzenie ksiąg rachunkowych innemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w tym zakresie z pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej. Taka firma ma jednak obowiązek prowadzenia ksiąg w języku polskim i w walucie polskiej – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Refundacja z PFRON składek ZUS dla niepełnosprawnych rolników i ich domowników – nowe obowiązki

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w związku z wejściem w życie z dniem 6 sierpnia 2010 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie informacji składanych przez podmioty ubiegające się o pomoc de minimis w rolnictwie i rybołówstwie (Dz. U. Nr 121, poz. 810) (pobierz ») począwszy od wniosków za kwartał IV 2010 r. niepełnosprawni rolnicy lub rolnicy zobligowani do opłacania składek za niepełnosprawnych domowników zobowiązani są do przesyłania wraz z wnioskiem o refundację składek WN-U-A formularza informacji składanych przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-17 12:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.