.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kasy fiskalne dla nowych podmiotów

Info Baza (2010-08-23), autor: Info Baza

Kasy fiskalne dla nowych podmiotów

Od 1 stycznia 2011 r. zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Przepisy tego rozporządzenia znacznie ograniczą obowiązującą obecnie listę zwolnień z tego obowiązku. W wyniku tych zmian, obowiązkiem stosowania kas rejestrujących objęci zostaną m.in. podatnicy świadczący usługi prawnicze, doradcze, medyczne, w zakresie kultury, sportu.
zobacz więcej »


Ustalanie efektu zachęty

Opracowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 18 sierpnia 2010 r.
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Szkolenia w  Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia), Łodzi (6 września)
zobacz więcej »


Emeryci i renciści będą mogli mniej zarobić

Emeryci i renciści mogą kontynuować lub podjąć pracę zarobkową. Muszą jednak mieć na uwadze, iż osiągane przez nich przychody mogą spowodować zmniejszenie, a nawet zawieszenie pobieranego świadczenia. Kwestię tę reguluje art. 103-106 ustawy o emeryturach i rentach z FUS.
zobacz więcej »


Nie każda nagroda zwiększy zasiłek macierzyński

Mamy regulamin, zgodnie z którym nagrody mają charakter uznaniowy i przyznawane są za szczególne osiągnięcia i wyniki pracy. Są to nagrody okresowe (kwartalne) wypłacane na wniosek. W regulaminie przyznawania nagród pieniężnych jest następujący zapis: „Podstawowym kryterium ustalenia wysokości nagrody okresowej dla pracownika jest jakość wykonywania powierzonych zadań oraz przepracowanie w XYZ minimum miesiąca, za który przyznawana jest nagroda. Wysokość nagrody okresowej powinna być uzależniona od ilości i złożoności wykonanej pracy oraz aktywności pracownika". Czy wliczać te nagrody do podstawy świadczeń chorobowych i macierzyńskich, jeśli osoba na macierzyńskim nie otrzymała nagrody – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zgłoszenie do ubezpieczenia chorobowego nie następuje wstecznie

Od 1 marca zatrudniliśmy zleceniobiorcę. Został zgłoszony do obowiązkowych ubezpieczeń: emerytalnego, rentowych, wypadkowego i zdrowotnego. Do chorobowego nie, bo złożył pisemne oświadczenie, że nie chce temu ubezpieczeniu podlegać. Teraz zmienił zdanie. Czy możemy złożyć korektę dokumentów rozliczeniowych i zgłosić go z okresem wstecznym – pyta czytelnik  Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Brak zapłaty za naukę nie daje przychodu

Jeżeli przyznane studentowi zwolnienie z opłaty za studia z uwagi na trudną sytuację rodzinną ma charakter pomocy materialnej i spełnia warunki podane w ustawie o PIT, nie będzie od niego podatku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Podatek odliczymy też z dokumentów elektronicznych

Jak donosi Rzeczpospolita, z wyroku NSA z 20 maja 2010 r. (I FSK 1444/09), wynika, że faktury wysyłane faksem lub emailem, a następnie wydrukowane przez odbiorcę, stanowią podstawę do odliczenia VAT.
zobacz więcej »


Wyższe renty rodzinne

O rentę rodzinną można się starać po śmierci bliskiej osoby. Czy od przyszłego roku renty rodzinne będą wyższe? – pyta Gazeta Wyborcza.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-23 10:40Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.