.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od kiedy obowiązuje nowa wykładnia przepisów dotyczących dofinansowań do wynagrodzeń tzw. starych pracowników

Ze zdziwieniem zespół firmy Info-Baza przeczytał odpowiedź na pytanie opublikowaną 13 sierpnia 2010 r.  na stronach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który powołując się na interpretację odnośnych przepisów prawa unijnego oraz ustawy o rehabilitacji (...) stwierdza, że w odniesieniu do osób zatrudnionych po 1 stycznia 2009 r. jako sprawne, które uzyskały orzeczenie o niepełnosprawności w czasie  zatrudnienia dofinansowanie do ich wynagrodzeń pracodawcy nie przysługuje.
zobacz więcej »


Niektóre pobory obniżą chorobowe

W zasiłku chorobowym nie uwzględnimy nagrody jubileuszowej, bo nie odprowadzamy od niej składek. Wliczymy natomiast premię, której nie wypłacamy za okresy absencji pracownika.
zobacz więcej »


Pracownik niepełnosprawny: krótszy dzień pracy, ale za te same pieniądze

Jeśli pracownik uzyskał orzeczenie stwierdzające jego stopień niepełnosprawności, to ma prawo do skrócenia czasu pracy bez obniżenia wynagrodzenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Albo emerytura, albo praca

Dwa lata temu popełniono błąd, pozwalając na pobieranie emerytury bez rozwiązania umowy o pracę, co wpłynęło na wzrost liczby nowo przyznanych świadczeń – twierdzi w Gazecie Wyborczej była prezes ZUS.
zobacz więcej »


Za rozbudowę pomieszczeń przysługuje refundacja

Najpowszechniejszą formą wsparcia dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne są wypłacane przez PFRON subsydia płacowe. Refundacja podwyższonych kosztów dotyczy wyłącznie zakładów pracy chronionej.
zobacz więcej »


Dofinansowanie jest możliwe po złożeniu wniosku do PFRON

Adresatami pomocy w postaci dofinansowania do oprocentowania kredytów zaciągniętych na cele związane z rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych są pracodawcy posiadający status zakładu pracy chronionej.
zobacz więcej »


Trudno jest skontrolować krótkotrwałe zwolnienia lekarskie

Jak informuje Rzeczpospolita, co dziesiąte zwolnienie lekarskie jest bezzasadne.
zobacz więcej »


Urząd ściągnie daninę, gdy jest ryzyko niewykonania decyzji

Od 1stycznia 2009 r. urząd skarbowy może ściągnąć zaległość dopiero wtedy, gdy decyzja podatkowa stanie się ostateczna. Jednak fiskus może przystąpić od razu do egzekucji jeśli uprawdopodobni, że zobowiązanie wynikające z decyzji nie zostanie wykonane. Gdy zaistniała przynajmniej jedna z wymienionych w art. 239b ordynacji podatkowej okoliczności, np. okres do upływu terminu przedawnienia zobowiązania jest krótszy niż trzy miesiące – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-25 12:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.