.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak rząd chce zmienić emerytury

Info Baza (2010-08-31), autor: Info Baza

Jak rząd chce zmienić emerytury

Już za niespełna dwa lata znikną OFE, a my będziemy oszczędzać na starość w
specjalnych subfunduszach emerytalnych – informuje Gazeta Wyborcza.
zobacz więcej »


Otwarte Fundusze Emerytalne lepsze od TFI i lokat

OFE lepiej pomnażają pieniądze niż fundusze inwestycyjne o zbliżonym składzie portfela. Dają wyższy zysk niż ten na lokacie bankowej. Polskie OFE wypadały także lepiej niż fundusze w innych krajach – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Pracodawcy RP apelują o rozsądek w poszukiwaniu oszczędności w budżecie PFRON

Zdaniem Pracodawców RP interpretacja Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych mówiąca o braku przesłanek do wypłacania pomocy dla pracodawców zatrudniających pracownika, który w trakcie trwania stosunku pracy stał się osobą niepełnosprawną jest działaniem godzącym w interesy pracodawców i osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Obowiązki pracodawcy w razie stwierdzenia choroby zawodowej pracownika

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zgodnie z art. 230 k.p. w razie stwierdzenia u pracownika objawów wskazujących na powstawanie choroby zawodowej pracodawca jest obowiązany, na podstawie orzeczenia lekarskiego, w terminie i na czas określony w tym orzeczeniu, przenieść pracownika do innej pracy nienarażającej go na działanie czynnika, który wywołał te objawy.
zobacz więcej »


Nie każdemu należy się awans

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, za jednakowe wypełnianie takich samych obowiązków pracownikom powinny przysługiwać równe uprawnienia dotyczące warunków zatrudnienia. W szczególności pracodawca musi dbać o równe traktowanie kobiet i mężczyzn.
zobacz więcej »


Najwyższa podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 24 sierpnia 2010 r. w sprawie najwyższej podstawy wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe we wrześniu, październiku i listopadzie 2010 r. dla niektórych grup ubezpieczonych.
zobacz więcej »


Ulga meldunkowa tylko z formalnym meldunkiem

Jak wynika z wyroku WSA w Warszawie (III SA/Wa 646/10 z 23 sierpnia 2010 r.) aby skorzystać z ulgi meldunkowej nie wystarczy samo zamieszkiwanie (nawet stałe). Musi być meldunek – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Odszkodowanie może być podatkowym kosztem pracodawcy

Przedsiębiorca może odliczyć od przychodu wydatki na rzecz pracowników, również byłych. Potwierdza to orzecznictwo sądowe w sprawie przyznawanych im odszkodowań i rekompensat.
zobacz więcej »


Terminy składania dokumentów do PFRON

W jakich terminach pracodawca powinien złożyć wniosek o dofinasowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych? Co dzieje się w przypadku, gdy ostatni dzień na złożenie wniosku przypada na sobotę lub niedzielę?
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-31 12:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.