.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy PFRON zmieni procedurę oceny sytuacji ekonomicznej pracodawców ubiegających się o pomoc publiczną z Funduszu?

Prezes Zarządu PFRON zobowiązał się do niewstrzymywania dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w sposób automatyczny w przypadku wystąpienia u pracodawcy zbyt niskiej wartości wskaźnika Altmana – informuje Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna.
zobacz więcej »


Jak poświadczać kserokopie dokumentów

Z żadnego przepisu prawa nie wynika obowiązek parafowania kserokopii na każdej stronie, brak takich paraf nie ma wpływu na ocenę wartości składanych dokumentów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy podwładny może odejść bez uprzedzenia

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, gdy: otrzyma orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanych zadań na jego zdrowie, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w tym orzeczeniu do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacji zawodowych...
zobacz więcej »


Jak księgować dodatkowe pakiety medyczne?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, wartość wszelkich pakietów medycznych ewidencjonuje się na koncie kosztów działalności operacyjnej – 440 – Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia.
zobacz więcej »


Pomoc z UE dla uczących się przedsiębiorców

Osobom prowadzącym działalność gospodarczą, które podejmą studia podyplomowe, część kosztów sfinansuje Unia Europejska – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Skutki przekazania materiałów reklamowych

Kosztami podatkowymi będą wyłącznie wydatki na zakup materiałów reklamowych z logo firmy, przekazanych podczas ogólnodostępnych imprez. Natomiast wydatki na materiały wręczane na indywidualnych spotkaniach z klientami są kosztami reprezentacji.
zobacz więcej »


Można jednorazowo amortyzować ciągnik i naczepę ciężarową

Podatnik może skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od kupionego ciągnika siodłowego i naczepy ciężarowej, do wysokości 100 tys. euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Ustawa o równym traktowaniu: zleceniobiorca będzie mógł wystąpić o odszkodowanie

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, niedługo zniknie dowolność ustalania warunków pracy i płacy osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Zleceniobiorcy, którzy uważają, że są gorzej traktowani niż inne osoby zatrudnione na tej samej podstawie, będą mogli się domagać zaniechania dyskryminacji i wypłaty odszkodowania. Podstawą roszczeń będzie ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania.
zobacz więcej »


Pomoc na restrukturyzację zagrożonych firm

Przedsiębiorstwa przechodzące trudności w związku z kryzysem będą mogły otrzymać pomoc szkoleniową i doradczą o wartości do 500 tys. euro bez konieczności wnoszenia wkładu własnego – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-01 12:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.