.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zdaniem fiskusa samo zaproszenie na firmową imprezę integracyjną rodzi przychód

Każdy zatrudniony, którego firma zaprosiła na imprezę integracyjną, osiąga przychód. Nie ma znaczenia, czy brał w niej udział – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. •• Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. •• Bieżące problemy dotyczące pozyskiwania pomocy publicznej przez pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie
zobacz więcej »


Co z przyszłymi emeryturami?

Nowy system emerytalny premiuje legalną pracę, trwającą jak najdłużej, a karze zachowania nieodpowiedzialne – stwierdza w wywiadzie publikowanym w Gazecie Wyborczej prof. Marek Góra – współautor reformy emerytalnej.
zobacz więcej »


Recykling albo kary UE

Podwyżki opłat za składowanie odpadów mają zachęcić spółki do rozwijania recyklingu. Rejestr firm z tej branży ograniczy szarą strefę, a gminy dostaną prawo do przejęcia rynku od prywatnych przedsiębiorstw.
zobacz więcej »


Rok podatkowy nie zawsze trwa 12 miesięcy

Przedsiębiorca, który zdecyduje się zmienić rok podatkowy, może wydłużyć okres rozliczania straty.
zobacz więcej »


Na co mogą liczyć osoby i firmy dotknięte powodzią

MPiPS opublikowało poradnik, informujący o pomocy dla pracowników i przedsiębiorców, dotkniętych skutkami powodzi w 2010 r. Środki finansowe przeznaczone na ten cel pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Funduszu Pracy.
zobacz więcej »


Ja rząd zaoszczędzi na emeryturach

Po uważnym przeanalizowaniu budżetu, rząd znalazł obszary, na których można zaoszczędzić. Jednym z takich obszarów jest nabywanie uprawnień emerytalnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Pracownicy PGR mogą podwyższyć emerytury

Premie wypłacone w latach 1970 – 1976 zatrudnionym w PGR wliczają się do podstawy wymiaru emerytury – czytamy w Rzeczpospolitej. Jak donosi dziennik, tak wynika z uchwały Sądu Najwyższego z 2 września 2010 r. (sygn. II UZP 6/10).
zobacz więcej »


OFE zarobiły na obligacjach

Jak informuje Rzeczpospolita, po dobrym lipcu, w sierpniu wartość jednostek rozrachunkowych, na które przeliczane są składki klientów funduszy emerytalnych, nie wspięła się już tak mocno w górę. Przeciętnie wzrosła o 0,3 proc, a w lipcu było to 2,5 proc.
zobacz więcej »


Jakie orzeczenie uprawnia do dofinansowania?

Zatrudniany pracownik nie posiada orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, tylko orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o częściowej niezdolności do pracy. Czy to wystarczy, żeby ubiegać się o dofinansowanie?
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-03 11:45Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.