.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie dyskryminacji pracujących emerytów

RPO krytycznie odniósł się do niektórych przepisów prawa dotyczących pracujących emerytów
zobacz więcej »


ZUS także bada sytuację ekonomiczną przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje, czy wnioski przedsiębiorców o udzielenie pomocy w spłacie składek na ubezpieczenie społeczne spełniają warunki określone przez Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji, model Altmana, nowe interpretacje dotyczące efektu zachęty

Szkolenia w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie
zobacz więcej »


Jak uzyskać oprocentowanie niesłusznie zapłaconych odsetek za zwłokę?

Jak donosi Rzeczpospolita, jeszcze tylko do 9 września można składać wnioski do urzędów skarbowych o wznowienie postępowań w sprawie odmowy zapłaty oprocentowania od nienależnie uiszczonych odsetek za zwłokę od nieistniejącej zaległości.
zobacz więcej »


Budować będzie trudniej

Wybudować drogę, osiedle czy zakład przemysłowy będzie trudniej. W połowie listopada wejdą w życie nowe przepisy, nakładające na inwestora obowiązek uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Bez takiego dokumentu nie ma mowy o budowie.
zobacz więcej »


Czym się różni premia pieniężna od rabatu

Gdy premia ma związek z konkretną dostawą towaru, mamy do czynienia z rabatem, który nie jest wynagrodzeniem za usługi. W przeciwnym razie, gdy wiąże się z uzyskaniem określonego pułapu obrotów, jest nieodpłatnym świadczeniem pieniężnym, nie wpływającym na obniżenie obrotu i nie podlegającym VAT.
zobacz więcej »


Przyjąłeś zaliczkę w walucie obcej, sprawdź, jak prawidłowo ją wycenić

Choć moment wystawienia faktury zaliczkowej nie ma znaczenia dla celów rozliczenia VAT i podatku dochodowego, może on mieć znaczenie dla celów rachunkowości. Przeliczenie otrzymanej zaliczki dla celów bilansowych na złote powinno nastąpić według faktycznie zastosowanego kursu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZUS pomoże choremu w powrocie do pracy

Pracownik, który po zakończeniu okresu zasiłkowego nadal choruje, ale rokuje poprawę zdrowia, może ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. W tym celu musi  złożyć do ZUS wniosek wraz z dokumentacją.
zobacz więcej »


„STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” – terminy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż do decyzji Rady Nadzorczej PFRON przedłożony został projekt zmian do programu „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”.
zobacz więcej »


Jeśli zmarły był niezdolny do pracy rodzina powinna dostać rentę

Jak donosi Rzeczpospolita, o świadczenia może się starać również i taka osoba, która nie jest zdolna pod względem zdrowotnym do świadczenia pracy, choć nie legitymuje się orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy, ale jej stan zdrowia w poszukiwaniu pracy stawia ją na pozycji dużo gorszej, niż osobę zdrową. Wynika tak z wyroku WSA w Warszawie z 4 sierpnia 2010 r. (II SA/Wa 563/10).
zobacz więcej »


Decyzja o przyznaniu lub kontynuacji renty a dofinansowanie SOD

Czy decyzja o przyznaniu lub kontynuacji renty wydana przez ZUS jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność, aby można było ubiegać się na jej podstawie o dofinansowanie do wynagrodzeń pracownika?
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-07 12:28Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.