.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Potwierdzenie odbioru faktury korygującej będzie nadal niezbędne aby zmniejszyć VAT

Jakie zmiany regulacji planowane są w zakresie wymogu posiadania potwierdzenia otrzymania przez kontrahenta korekty faktury dla zmniejszenia postawy opodatkowania – zapytali posłowie w interpelacji poselskiej 16454. 
zobacz więcej »


O czym pamiętać, zawierając umowę o usługowe prowadzenie ksiąg?

Powierzając prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu trzeba upewnić się, że oddajemy ją w ręce specjalistów posiadających uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg. Ponadto warto sprawdzić, jak biuro zabezpiecza klientów przed swoimi błędami, a więc czy posiada wykupioną polisę ubezpieczenia OC i na jaką kwotę. Niezwykle ważna jest też treść umowy o prowadzenie ksiąg – należy zadbać, by znalazły się w niej wszystkie istotne regulacje.
zobacz więcej »


Nowe terminy szkoleń z Danutą Multańską i Zbigniewem Krysiakiem

Bydgoszcz (13 września), Poznań (14 sierpnia), Katowice (23 września), Wrocław (24 września), Warszawa (28 września)
zobacz więcej »


Efekt zachęty – jak go wykazać ubiegając się o pomoc z PFRON?

Pracodawcy prowadzący ZPChr lub zatrudniający mniej niż 25 pracowników (w przeliczeniu na pełne etaty) albo osiągający ten poziom, jeżeli co najmniej 6% załogi stanowią osoby niepełnosprawne, zatrudniając pracownika niepełnosprawnego mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie do jego wynagrodzenia. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku wykazanie spełnienia tzw. efektu zachęty lub warunków wyłączających konieczność zaistnienia tego efektu.
zobacz więcej »


Nowa koncepcja dotycząca wysokości minimalnego wynagrodzenia

Podczas obrad Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, w dniu 7 września br. Wicepremier Waldemar Pawlak zaproponował nową koncepcję dojścia minimalnego wynagrodzenia za pracę do poziomu 50% wynagrodzenia średniego – informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
zobacz więcej »


Opłaty za mieszkanie prezesa mogą być kosztem

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów należności ponoszone na wynajem mieszkania dla prezesa zarządu. Musi jednak pamiętać, aby wydatek miał związek z prowadzoną działalnością, a jego poniesienie mogło mieć wpływ na wielkość uzyskanych przychodów. Potwierdza to interpretacja Izby Skarbowej w Poznaniu z 23 sierpnia 2010 r. (ILPB4/423-6/10-2/DS).
zobacz więcej »


PFRON: dostaliście dotację? To teraz oddajcie. należy się 10 procent

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, trzysta organizacji pomagających niepełnosprawnym z całej Polski musi zwrócić PFRON-owi jedną dziesiątą dotacji, jaką otrzymało na ten rok. W przypadku Fundacji Aktywnej Rehabilitacji jest to 110 tys. zł.
zobacz więcej »


Składki ZUS i roszczenia powypadkowe: oświadczenie bez znaczenia

Rezygnacja z roszczeń powypadkowych nie chroni przed odszkodowaniem. Taką deklarację firmy mogą wyrzucić do kosza.
zobacz więcej »


Parafia nie jest podatnikiem, więc VAT nie odzyska

W związku z realizacją inwestycji polegającej na renowacji elewacji oraz wymianie stolarki okiennej w zabytkowym kościele parafia ubiega się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Czy w odniesieniu do realizowanej inwestycji ma możliwość odzyskania VAT?  – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Najlepsze i najgorsze izby i urzędy skarbowe w Polsce

W ubiegłym roku najczęściej mylili się w swoich decyzjach dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku i naczelnik Urzędu Skarbowego w Drezdenku – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Daty na orzeczeniu o niepełnosprawności a dofinansowanie SOD

Pracownik posiada orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności wydane przez ZUS bezterminowo. W dniu 05.07.2010 r. dostarczył pracodawcy nowe orzeczenie – o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Orzeczenie wydane zostało 26.06.2010 r. Według punktu V-tego nowego orzeczenia, ustalony stopień niepełnosprawności datuje się od 19.06.2010 r. Według punktu IV-tego nowego orzeczenia, niepełnosprawność istnieje od marca 2008 r. Czy pracodawca może zaliczyć pracownika do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności z dniem 19.06.2010 r.? 
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-09 12:37Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.