.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy należy wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny

Info Baza (2010-09-10), autor: Info Baza

Kiedy należy wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny

Ustalenia między pracodawcą i pracownikiem polegające na zwiększeniu wymiaru czasu pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności są nieważne – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Gdy do sprzedaży nie doszło, fakturę wolno anulować

Jak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie z 19 sierpnia 2010 r. (IPPP2/443-397/10-4/KOM), w celu uproszczenia obrotu, w przypadku gdy wystawiona faktura VAT nie została jeszcze wprowadzona do obrotu prawnego, uznaje się, że nie ma konieczności poprawiania błędów na fakturze poprzez wystawienie faktury korygującej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Odpowiedzialność pracodawcy: Za błędy pracowników grozi kara

Spółka może odpowiadać za przestępstwa skarbowe swoich pracowników, i to podwójnie: ponosząc odpowiedzialność posiłkową przewidzianą w kodeksie karnym skarbowym i jako tzw. podmiot zbiorowy na podstawie odrębnej ustawy.
zobacz więcej »


Jak obniżyć koszty rozliczeń podatkowych

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na płynność, efektywność i prawidłowość rozliczeń podatkowych jest komunikacja w firmie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZUS wyjaśnia, ale po cichu

ZUS wydał już ponad 800 interpretacji przepisów. Żadna nie została opublikowana, jak by chcieli przedsiębiorcy.
zobacz więcej »


Zakłady pracy chronionej nie płacą podatku od nieruchomości

Od października zamierzam zatrudnić osoby niepełnosprawne i uzyskać status zakładu pracy chronionej (ZPCh). Czy moja firma jako ZPCh będzie mogła korzystać ze zwolnienia w podatku od nieruchomości? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy można wykorzystać środki funduszu rehabilitacji na usuwanie skutków powodzi?

Pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej poniósł poważne szkody majątkowe na skutek powodzi z sierpnia 2010 r. Czy dopuszczalne jest wykorzystanie przez niego środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych na odtworzenie infrastruktury i wyposażenia tego zakładu?
zobacz więcej »


Status prawny osoby niepełnosprawnej a dofinansowanie SOD

Pracownik posiadał orzeczenie o niepełnosprawności, które obowiązywało do 15.05.2010 r. W dniu 20.06.2010 r. wystąpił z wnioskiem o kolejne orzeczenie. Nowe orzeczenie zostało wydane 23.07.2010 r. W nowym orzeczeniu znajduje się zapis, iż ustalony stopień niepełnosprawności (umiarkowany) datuje się od maja 2008 r. Czy pracodawca może ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń osoby niepełnosprawnej od 15.05.2010 r.?
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-10 12:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.