.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wyższa płaca minimalna w 2011 roku wciąż niepewna

Info Baza (2010-09-15), autor: Info Baza

Wyższa płaca minimalna w 2011 roku wciąż niepewna

Jak informuje Rzeczpospolita, związki zawodowe i pracodawcy porozumieli się w sprawie podwyżki do 1408 zł płacy minimalnej w 2011 r. Ale rząd wciąż analizuje skutki tej decyzji.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. •• Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. •• Bieżące problemy dotyczące pozyskiwania pomocy publicznej przez pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie
zobacz więcej »


Będzie więcej zwolnień podatkowych

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, szykują się kolejne zmiany w katalogu zwolnień z PIT. Do pierwszego czytania w Sejmie skierowana została przygotowana przez Komisję „Przyjazne państwo” nowelizacja.
zobacz więcej »


Jaki podatek od dokształcania pracowników?

Co do zasady wartość świadczeń otrzymywanych przez pracownika na dokształcanie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych stanowi przychód ze stosunku pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Renta ze składek, ale bez limitu dorabiania

Resort pracy proponuje rewolucję w zasadach obliczania rent dla osób urodzonych po 1948 roku. Emeryt dostanie świadczenie, gdy zwolni się z pracy.
zobacz więcej »


Od nowego roku REGON z automatu

Ministerstwo Gospodarki chce, by ktoś, kto złoży wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej albo do KRS, numery NIP i REGON miał nadane automatycznie.
zobacz więcej »


Aport do spółki osobowej: z podatkiem czy bez podatku

Powstanie przychodu do opodatkowania w chwili wniesienia aportu do spółki osobowej przez osobę fizyczną, sprzeczne z zasadą jednokrotności opodatkowania spółki osobowej, nie wynika z przepisów ustawy o PIT.
zobacz więcej »


Wydatki na eksploatację samochodu nie zwiększają jego wartości księgowej

Ubezpieczenie OC i AC nie jest wymagane przez prawo drogowe, aby pojazd był dopuszczony do ruchu. Dlatego wydatki w tym zakresie nie podwyższają wartości samochodu w księgach rachunkowych, lecz są ujmowane w kosztach – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w dniu 9 września 2010 roku, decyzją Zarządu PFRON przyznane zostały limity środków finansowych dla Oddziałów Funduszu na realizację w 2010 roku programu „Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu”.
zobacz więcej »


Procedury realizacji programów: „Pegaz 2010” oraz „Komputer dla Homera 2010”

Komunikat PFRON z 14 września 2010 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-15 12:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.