.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak rozliczyć podróż służbową?

Info Baza (2010-09-16), autor: Info Baza

Jak rozliczyć podróż służbową?

Pracodawcy tzw. sektora prywatnego mogą samodzielnie ustalać warunki wypłacania należności z tytułu podróży służbowych z wyjątkiem wysokości diety – przypomina Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wypełnianie formularza przy ubieganiu się o pomoc publiczną

Przedsiębiorca jest zobowiązany do wypełnienia formularza informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc de minimis. Firma nie jest przedsiębiorstwem zagrożonym w rozumieniu przepisów unijnych, ale ma trudną sytuację finansową wynikającą z rosnących strat i malejących obrotów, o czym poinformowano w pkt 5 formularza. Czy obowiązkowo należy wypełnić pkt 6 formularza dotyczący odzyskania płynności finansowej?
zobacz więcej »


Co można zrobić w przypadku, kiedy wynik finansowy weryfikowany metodą Altmana wskazuje na złą sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa, a PFRON prosi o wyjaśnia?

Nowa propozycja serwisu www.baza-wiedzy.pl oraz firmy Info Baza dla klientów zobowiązanych do złożenia wyjaśnień do PFRON, oraz dla tych, które w najbliższym czasie mogą o takie wyjaśnienie zostać poproszeni.
zobacz więcej »


Prowadzenie księgi według zasad określonych dla biur rachunkowych

Prowadzę księgę podatkową wpisując codziennie wszystkie zdarzenia gospodarcze. Chciałabym dokonywać zapisów na zasadach określonych dla biur rachunkowych, tj. do 20. dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, to jakie warunki trzeba spełnić?
zobacz więcej »


W uzasadnionych sytuacjach wolno wezwać personel z urlopu wypoczynkowego

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracodawcy wolno ściągnąć pracownika jedynie z urlopu wypoczynkowego. Zezwala na to art. 167 § 1 k.p.
zobacz więcej »


Zatrudnienie: Nie zawsze sprawdza się działalność gospodarcza

Zatrudniony w naszej firmie od pięciu lat pracownik zaproponował przekształcenie angażu w umowę o współpracę. Prowadzi działalność gospodarczą i zadeklarował, że dotychczasowe zadania wykonywałby tak jak dotychczas, wystawiając co miesiąc fakturę VAT. Czy warto zgodzić się na taką zmianę? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prowadzący działalność gospodarczą na urlopie bezpłatnym nie uniknie zapłaty składek

Czytelnik Rzeczpospolitej pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą. Z racji działalności opłaca tylko składkę zdrowotną. Teraz jednak zamierza wystąpić do zakładu pracy o półroczny urlop bezpłatny. Czy w takim przypadku powinienem samodzielnie opłacać składki na ubezpieczenia społeczne?
zobacz więcej »


Jak uzyskać certyfikat księgowy?

Czytelniczka „DGP”, księgowa z 10 letnim stażem nie posiadająca wyższego wykształcenia z zakresu rachunkowości, pyta czy może uzyskać uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych poprzez zdanie odpowiedniego egzaminu.
zobacz więcej »


Zwrot VAT: z zakupem auta z kratką lepiej się pospieszyć

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską nr 17 299 potwierdziło, że zgodnie z przygotowanym przez MF projektem założeń do nowelizacji ustawy o VAT i transporcie drogowym, zamiast 100 proc. VAT zawartego w cenie auta z tzw. kratką, firmy będą mogły odzyskać tylko 60 proc., ale nie więcej niż 6 tys. zł (tak jak w wypadku aut osobowych).
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-16 12:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.