.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PFRON żąda oddania wypłaconej pomocy

Info Baza (2010-09-24), autor: Info Baza

PFRON żąda oddania wypłaconej pomocy

Tak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Chodzi o dofinansowania wypłacone na pracowników, którzy stali się niepełnosprawni w trakcie zatrudnienia i zostali zgłoszeni do funduszu po 1 stycznia 2009 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy trzeba stosować konto 30 „rozliczenie zakupu”?

Chciałabym pomijać księgowanie zakupu za pośrednictwem konta 30 „Rozliczenie zakupu”. Faktury zakupowe księgowałabym od razu na kontach kosztowych. Czy mogę zrezygnować ze stosowania konta 30?
zobacz więcej »


Efekt zachęty, model Altamana, nowelizacja ustawy o rehabilitacji

Już w najbliższy wtorek szkolenie w Warszawie
zobacz więcej »


Bieda na emeryturze straszy w Polsce i Europie

Każdy Polak powinien co roku odkładać dodatkowo na emeryturę 13,6 tys. zł – wynika z badania przeprowadzonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva i firmę doradczą Deloitte, którego podsumowanie publikuje Gazeta Wyborcza. Inaczej na starość będziemy klepać biedę. W jeszcze gorszej sytuacji są mieszkańcy innych krajów europejskich.
zobacz więcej »


Co robić, kiedy zatrzyma drogówka

Kierowca złapany na wykroczeniu przez drogówkę może: odmówić przyjęcia mandatu lub zgodzić się z nim co oznacza wizytę w sądzie.
zobacz więcej »


Promocyjne kupony bez VAT

Spółka wydaje klientom kupony, którzy skorzystali z promocji przy zakupie jej produktu i namówiły na niego też inną osobę. Wszystkie kupony będą realizowane w sklepach spółki. Jeżeli część kwoty zostanie niewykorzystana, sprzedawca będzie wydawał resztę w gotówce. Jakie będą skutki podatkowe przekazania kuponów, czy trzeba przy tej czynności odprowadzić VAT? - pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Najem w ramach firmy z 17-proc. stawką ryczałtu

Jak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie z 3 września 2010 r. (IPPB1/415-648/10-2/EC), wynajem w sezonie wakacyjnym domków letniskowych gościom, bez zawierania z nimi indywidualnych umów najmu, to w istocie szereg cyklicznych, powtarzalnych okresowo, w sposób zorganizowany i ciągły czynności, podejmowanych w celach zarobkowych, zawierających elementy definicji działalności gospodarczej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Akcyza: Jak potwierdzić prawo do zerowej stawki

Każdy wyrób energetyczny niewymieniony w art. 89 ust 1 pkt. 1 – 13 ustawy o podatku akcyzowym ma stawkę akcyzy w wysokości zero zł, pod warunkiem że jest przeznaczony do celów innych niż opałowe, jako dodatki lub domieszki do paliw opałowych, do napędu silników spalinowych albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Donosiciele nie będą anonimowi

Minister finansów traktuje donosy na urzędników jak skargi i wnioski. Muszą być podpisane, by je rozpatrzono – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-09-24 10:17Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.