.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Sejmowa podkomisja ds. nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Jak informuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych,  23 września br. podczas obrad sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny podjęto uchwałę o powołaniu podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
zobacz więcej »


Prawidłowe naliczanie opłat środowiskowych oraz opłaty produktowej w 2010/2011 r. z uwzględnieniem wprowadzonych zmian przepisów prawa

Szkolenia w Warszawie (4 października) i Poznaniu (5 października)
zobacz więcej »


Obowiązki pracodawcy wobec osób występujących o emeryturę lub rentę

Osoba ubiegająca się o emeryturę lub rentę musi przedłożyć stosowne dokumenty, w oparciu o które organ rentowy ustali prawo do świadczenia oraz jego wysokość. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, wystawione przez pracodawców. Obowiązkiem płatników składek natomiast jest współdziałanie z pracownikiem w gromadzeniu niezbędnej dokumentacji.
zobacz więcej »


Kwalifikacja leasingu dla celów podatkowych

W działalności gospodarczej wykorzystywałem na podstawie umowy leasingu samochód osobowy. Przy czym dla celów bilansowych leasing ten był traktowany jako finansowy, a dla celów podatkowych jako operacyjny. Po zakończeniu umowy auto zostało wykupione (za 27.000 zł) na potrzeby działalności gospodarczej. Czy w opisanej sytuacji może być ono amortyzowane dla celów podatkowych?
zobacz więcej »


Nowelizacja bez zmian po pierwszym czytaniu

Po środowym pierwszym czytaniu w Sejmie wszystko wskazuje na to, że projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zostanie przyjęty w wersji proponowanej przez stronę rządową. W efekcie PFRON powinien zaoszczędzić aż 1,7 mld złotych, choć obniżenie dofinansowań do zatrudnienia pracowników z umiarkowanym i lekkim stopniem niepełnosprawności nastąpi dopiero za rok.
zobacz więcej »


KRAZON w sprawie nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Stanowisko Krajowej Rady Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (druk sejmowy nr 3292).
zobacz więcej »


Unieważnione druki zaświadczeń lekarskich

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 22 września 2010r. w sprawie kradzieży, zagubienia i zaginięcia druków zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć dochody niepełnoletniego dziecka?

Mam 17 lat, a mój dochód miesięczny wynosi 1200 zł. Jak powinnam rozliczać PIT – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przez VAT nie zerwiesz umowy z operatorem

Zmiana cen usług telekomunikacyjnych związana z planowaną podwyżką stawki podatku VAT nie daje abonentowi podstaw do rozwiązania umowy z operatorem bez konieczności zwrotu przyznanej ulgi – twierdzi Urząd Komunikacji Elektronicznej.
zobacz więcej »


Pegaz 2010 – termin przyjmowania wniosków

Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 23 września 2010 r., dotyczący terminu przyjmowania w 2010 roku, przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Pegaz 2010” w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się – w obszarze C.
zobacz więcej »


Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w 2010 roku

Komunikat PFRON z 23 września 2010 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-27 12:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.