.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Opłaty produktowe w 2011 roku

Info Baza (2010-09-28), autor: Info Baza

Opłaty produktowe w 2011 roku

Minister Środowiska w obwieszczeniu z 1 września 2010 r. określił maksymalne wysokości opłat produktowych na rok 2011.
zobacz więcej »


Fakty i mity o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

W związku z toczącą się dyskusją o zmianach w ustawie o rehabilitacji, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych opracowała pięć najważniejszych jej zdaniem zagadnień dotyczących problematyki zatrudniania osób niepełnosprawnych, mylonych w mediach, wprowadzających w błąd opinię publiczną i często stawiających w złym świetle pracodawców zatrudniających takie osoby.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Bydgoszczy (14 października 2010 r.), Poznaniu (15 października), Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Samofakturowanie to kłopot, nie ułatwienie

Fakturę VAT z reguły wystawia sprzedawca. Są jednak przepisy, które pozwalają, by wystawił ją nabywca towaru bądź usługi. Niestety, stawiają zbyt rygorystyczne warunki. Powinno się to wkrótce zmienić.
zobacz więcej »


Dodatkowy podatek od aportów

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, urzędy twierdzą, że VAT od wkładu do spółki powinien być obciążony podatkiem dochodowym. Tak wynika z interpretacji izb skarbowych w Warszawie i Bydgoszczy. Katowicka Izba Skarbowa natomiast nie każe naliczać dodatkowego przychodu. Wzięło to swój początek od zmiany ustawy o VAT, która nakazała opodatkować aporty. Tak więc podatnik wnoszący swój majątek do spółki musi wystawić fakturę, wykazać na niej wartość aportu i VAT należny.
zobacz więcej »


Nakłady poniesione na cudze składniki majątkowe też amortyzujemy

Jeżeli przedsiębiorca użytkujący obce środki trwałe dostosuje je do własnych potrzeb, to wydatki na ten cel zaliczy do kosztów firmy tylko poprzez odpisy amortyzacyjne. Amortyzacji podlegają też budynki wzniesione na cudzych gruntach.
zobacz więcej »


OFE: Kara za złamanie zakazu akwizycji?

Z planów nowelizacji przepisów wynika, że od kwietnia 2011 r. akwizytorzy nie będą mogli przekonywać Polaków do zmiany otwartego funduszu emerytalnego (OFE). Docelowo od 2014 r. akwizytorzy nie będą też mogli zapisywać osób, które pierwszy raz wybierają fundusz. Zakaz akwizycji oznacza obniżkę opłaty od składki – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Świadczenia dla poszkodowanych w czasie misji

Od przyszłego roku ma obowiązywać ustawa o weteranach działań poza granicami kraju. MON przygotowało kolejną wersję projektu, która trafiła właśnie do konsultacji międzyresortowych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nowe żłobki nie zawsze wyjdą dzieciom na zdrowie

Pomysł na nowe, bezkosztowe żłobki to jedna osoba na pięcioro maluchów, będącą dla nich równocześnie: sprzątaczką, kucharką, salową i wychowawczynią – czytamy w Rzeczpospolitej, w artykule wyrażającym opinie założycieli stowarzyszenia „Rzecznik Rodziców” w sprawie projektu ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech.
zobacz więcej »


Pieniądze na profilaktykę chorób zawodowych z UE

W najbliższych latach w Polsce należy oczekiwać wzrostu zachorowań na choroby z udziałem stresu zawodowego, układu ruchu, obwodowego układu nerwowego i alergii zawodowych. Obecna zaś struktura chorób zawodowych może wynikać z niedoszacowania niektórych problemów zdrowotnych bądź trudności orzeczniczych oraz z niechęci pracowników, obawiających się utracić pracę, do ujawniania swoich problemów zdrowotnych – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-28 12:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.