.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pracodawcy postulują ograniczenie przywilejów niepełnosprawnych

Pracownicy niepełnosprawni nie powinni mieć prawa do krótszej pracy, jeśli ich firmy będą otrzymywać mniejsze dopłaty do ich pensji. Podczas prac nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji pracodawcy chcą rozmawiać o ograniczeniu niektórych przywilejów pracowniczych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. •• Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. •• Bieżące problemy dotyczące pozyskiwania pomocy publicznej przez pracodawców osób niepełnosprawnych

Ostatni termin szkolenia – Wrocław, 11 października
zobacz więcej »


Czy każda firma ma obowiązek wnosić opłaty środowiskowe

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, opłaty środowiskowe przedsiębiorca nalicza samodzielnie, a następnie przekazuje do urzędu marszałkowskiego właściwego ze względu na miejsce korzystania ze środowiska.
zobacz więcej »


Opóźniona wypłata wynagrodzeń: Odsetki dla pracowników bez podatków i składek

Jeśli spóźniasz się z przekazaniem pracownikom wynagrodzenia, grozi ci zapłata odsetek. Ale tylko wtedy, gdy podwładny się o nie upomni.
zobacz więcej »


Zamówienia publiczne: spółki cywilne różnie traktowane w przetargach

Z powodu nieprecyzyjnych przepisów spółki cywilne nie wiedzą, jakie dokumenty muszą składać. Grozi im nie tylko wykluczenie, ale i utrata wadium.
zobacz więcej »


Łatwiej będzie odbyć praktykę doradcy podatkowego

Jeden z czterech projektów rozporządzenia ministra finansów dotyczących zasad uzyskiwania tytułu doradcy podatkowego, przewiduje, że kandydaci na doradców podatkowych mniej czasu spędzą na praktykach w organach podatkowych. Dłużej potrwa nauka u doradcy. Ponadto nauka zawodu u doradców będzie musiała wynosić osiem godzin w tygodniu, ale nie będzie przeszkód, by podzielić ją na kilka dni – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Ubezpieczenia społeczne: Można i warto walczyć o zasiłek

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracownik czy zleceniobiorca, który nie został zgłoszony do ZUS, nie ma prawa do zasiłku chorobowego, do świadczenia rehabilitacyjnego po zakończeniu pobierania zasiłku ani żadnego innego świadczenia z ubezpieczeń społecznych, np. renty z tytułu niezdolności do pracy czy odszkodowania za wypadek w miejscu zatrudnienia.
zobacz więcej »


Do czwartku wpłata na fundusz socjalny

Do 30 września pracodawcy, którzy tworzą zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, muszą wpłacić drugą ratę na fundusz. Wynosi ona 25% wysokości odpisów podstawowych.
zobacz więcej »


Dotacje UE: Płacisz za pomoc w napisaniu wniosku, rozliczysz koszty

Opłaty związane z opracowaniem i rozliczeniem wniosku o dotację unijną sfinansowane z własnych środków przedsiębiorcy są kosztem uzyskania przychodu. I to w dacie ich poniesienia.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-29 12:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.