.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ocena sytuacji ekonomicznej wnioskodawców ubiegających się o wypłatę dofinansowania i refundacji

Komunikat PFRON z 1 października 2010 r.
zobacz więcej »


Wydatki na samochód rozliczysz w kosztach firmy

O tym, czy koszty użytkowania firmowego samochodu uwzględnimy w pełnej wysokości przy rozliczeniu podatkowym, decyduje to, na jakiej podstawie go używamy, a także rodzaj pojazdu – osobowy lub inny.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć koszty przeniesienia pracownika do innej miejscowości?

Czy pracownik powinien płacić podatek od dodatkowych świadczeń wynikających ze zmiany miejsca świadczenia pracy – pyta  Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Bydgoszczy (14 października 2010 r.), Poznaniu (15 października), Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Szczepienia pracowników są opodatkowane

Wydatki na szczepienia pracowników przeciw grypie można zaliczać do kosztów. Wartość szczepienia stanowi przychód pracownika. Oznacza to, że trzeba od niej pobrać zaliczkę na PIT, a także odprowadzić składki ZUS.
zobacz więcej »


Podatek od najmu nie musi być wysoki

Dzięki odpowiedniemu sformułowaniu umowy i wyborowi najkorzystniejszej formy opodatkowania właściciel mieszkania może zapłacić niższy podatek od najmu.
zobacz więcej »


Zawieszanie działalności gospodarczej: przedsiębiorcy wspólnie przeciw ZUS

Zbiorowy pozew przeciw ZUS szykują przedsiębiorcy, którzy przed 20 września 2008 r. (zanim w życie weszły stosowne przepisy) zawieszali działalność gospodarczą i dzięki temu nie płacili składek ubezpieczeniowych. Ponieważ nie mieli do tego prawa, dziś ZUS ściga ich za milionowe zaległości. Przedsiębiorcy twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd przez urzędników ZUS – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak wnioskować o interpretację izby skarbowej

Korzystna odpowiedź izby skarbowej pozwala niejednokrotnie zaoszczędzić sporo pieniędzy i uniknąć sporów z fiskusem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rachunek bankowy: jak szybko banki księgują przelewy

Pieniądze wysłane do innego banku mogą trafić do odbiorcy za kilka godzin albo dopiero następnego dnia roboczego. Zależy to przede wszystkim od pory, o której klient wyda dyspozycję przesłania środków – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak można skorzystać z ulgi w podatku od spadków i darowizn?

Jeśli nie będziemy przestrzegać terminów i dochowywać formalności, bezpowrotnie stracimy prawo do ulg w podatku od spadków i darowizn – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Od większości odszkodowań nie ma składek

Szef, który prawidłowo lub na czas nie wypełnia swoich obowiązków wobec podwładnego, musi liczyć się z wypłatą różnych należności.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-01 12:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.