.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Opłaty za korzystanie ze środowiska w 2011 r.

Info Baza (2010-10-07), autor: Info Baza

Opłaty za korzystanie ze środowiska w 2011 r.

Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt obwieszczenia w sprawie wysokości stawek opłat za korzystanie ze środowiska na rok 2011.
zobacz więcej »


Niższe dopłaty do pensji

O niecałe 1/3 zmniejszy się wysokość dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała wczoraj sprawozdanie Komisji nadzwyczajnej ds. poselskiego projektu zmian w ustawie rehabilitacyjnej. Projekt trafi do drugiego czytania, które najprawdopodobniej nastąpi podczas posiedzenia Sejmu w dniach 20-22 października.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Bydgoszczy (14 października 2010 r.), Poznaniu (15 października), Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Nowe limity przychodów dla opodatkowania ryczałtem w 2011 roku

Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne ustala limity przychodów uprawniające do opodatkowania w danym roku podatkowym ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Kwoty te wyrażone są w euro. Na złote przelicza się je według średniego kursu euro ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego 1 października roku poprzedzającego rok podatkowy.
zobacz więcej »


PIT i VAT: Limity na 2011 r. dla małych podatników
zobacz więcej »


Telepraca tak, ale tylko na zlecenie

Pracodawcy nie chcą zatrudniać telepracowników na umowę o pracę, bo oznacza to dla nich dodatkowe koszty. Dlatego najczęściej jeżeli decydują się na telepracownika, wykonuje on swoje obowiązki na podstawie umowy cywilnoprawnej – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zleceniobiorca nie płaci nic dobrowolnie

Od 1 grudnia 2009 r. przystąpiłem do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Od 1 czerwca do 31 lipca wykonywałem umowę-zlecenie (wynagrodzenie wypłacone na koniec sierpnia), ale mimo to dobrowolne składki zdrowotne za ten okres odprowadziłem. Czy one są należne – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pomoc dla zalanych zakładów pracy chronionej

Pracodawcy prowadzący przedsiębiorstwa o statusie zpch, którzy ucierpieli wskutek tegorocznych powodzi, mogą liczyć przy naprawie stanowisk i warsztatów na pieniądze z PFRON.
zobacz więcej »


Pakiety medyczne: będzie nowa uchwała NSA

Jak informuje Rzeczpospolita,  5 października 2010 r. NSA  skierował pytanie do siedmioosobowego składu sędziowskiego w sprawie rozliczeń abonamentów medycznych (sygn. II FSK 541/09).
zobacz więcej »


Jak rozliczyć nadpłacone składki ZUS?

ZUS poinformował o przekroczeniu podstawy składkowej w grudniu 2008 r. i teraz należy dodać do przychodu pracownika zwrot nadpłaconych składek. Kwota przekroczenia to 1500 zł. Jak to zrobić – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-07 12:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.