.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jakie informacje firma przekazuje nowozatrudnionemu pracownikowi

Pracodawca musi zaznajomić podejmujące pracę osoby m.in. z obowiązującymi je normami czasu pracy czy ryzykiem zawodowym.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenia w Warszawie (25 listopada 2010 r.) i Poznaniu (29 listopada)
zobacz więcej »


Zysków z kontraktu menadżerskiego nie rozlicza się tak jak z działalności

Przychody uzyskane na podstawie umów o zarządzanie przedsiębiorstwem, kontraktów menedżerskich lub umów o podobnym charakterze są wykluczone z przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować modernizację środka trwałego?

Firma posiada pięć laptopów, które stanowią środek trwały w księgach rachunkowych – jak zaksięgować dołożenie do nich pamięci – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy można rozwiązać umowę najmu

Gdy lokator nie płaci albo dewastuje mieszkanie lub swoim zachowaniem utrudnia życie innym mieszkańcom  wtedy można wypowiedzieć umowę najmu. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zgodnie z ustawą z 21 czerwca 2001 r. ochronie praw lokatorów właściciel może to zrobić, jeśli lokator...
zobacz więcej »


Leasing zwrotny daje korzyści podatkowe

Zawarcie umowy leasingu może być podatkowo opłacalne. Zwłaszcza, gdy jego przedmiotem będzie rzecz wcześniej zaliczona do środków trwałych leasingobiorcy. Jest to możliwe w przypadku tzw. leasingu zwrotnego.
zobacz więcej »


Leasing: jednorazowe odliczenie opłaty początkowej

Firma wykorzystująca np. samochód na podstawie umowy leasingowej może jednorazowo odliczyć początkową opłatę. Nie musi jej rozkładać na cały okres umowy. Potwierdził to Naczelny Sąd Administracyjny.
zobacz więcej »


Jeśli zdarzeniu nie można zapobiec, to strata jest kosztem

W praktyce dosyć często w wyniku kradzieży, przywłaszczenia lub wyłudzenia firma traci gotówkę. Sposób ujęcia takiej straty zależy od tego, czy dochowała należytej staranności. Jak donosi Rzeczpospolita, z orzecznictwa wynika, że w sytuacji, gdy podatnik zrobił wszystko, aby zminimalizować ryzyko powstania strat, to ma prawo zaliczyć je do kosztów. Jeśli natomiast były one wynikiem niedbalstwa, to nie ma takiego prawa.
zobacz więcej »


VAT: Kiedy sprzedaż towarów ma charakter ciągły

Za sprzedaż o charakterze ciągłym należy uznać taką, która odbywa się bezustannie, stale, bez przerwy. W zobowiązaniu ciągłym nie jest możliwe wyróżnienie powtarzających się, odrębnych czynności oraz, co najistotniejsze, wskazanie chwili zakończenia świadczenia. Tak orzekł WSA w Krakowie 14 września 2010 r. (I SA/Kr 997/10), który omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zaniechane inwestycje: fiskus ocenia decyzje biznesowe

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, niektóre urzędy skarbowe odmawiają odliczenia podatku od tzw. zaniechanych inwestycji.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-19 12:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.