.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Amortyzacja: Tylko do końca 2010 roku jednorazowy odpis może być wyższy

Podatnicy mają ostatni moment na skorzystanie z jednorazowej amortyzacji w wyższej wysokości, bo do 100 tys. euro. W 2011 roku znów będzie obowiązywał limit 50 tys. euro, czyli o połowę mniej niż jeszcze do końca roku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia we Wrocławiu (21 października), Warszawie (22 października)
zobacz więcej »


Bez długów na czarną listę

Nie trzeba mieć długów, by zostać wpisanym do rejestru dłużników – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Biura informacji gospodarczej nie weryfikują informacji, jakie są podawane przez wierzycieli.
zobacz więcej »


Można sprawdzić, jak podwładny wykorzystuje zwolnienie lekarskie

Uprawnienia do kontroli wykorzystywania absencji chorobowych mają nie tylko pracodawcy. Pracownik może się też spodziewać wezwania również ze strony ZUS.
zobacz więcej »


Zamiast inwalidów są niezdolni do pracy

Przepisy nie posługują się już pojęciem inwalidztwa. Zastąpiło je określenie niezdolności do pracy.
zobacz więcej »


Wsparcie dla ZPChr jest konieczne w celu wyrównania szans

Pomoc na zatrudnienie osób niepełnosprawnych nie zaburza uczciwej konkurencji między firmami – twierdzi Adam Hadław dyrektor ds. pracodawców POPON w wywiadzie udzielonym Dziennikowi Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Jak zakończyć działalność firmy

O tym, jak zwinąć nie przynoszący satysfakcji biznes, decyduje jego rodzaj, wielkość oraz forma, w jakiej jest prowadzony. W każdym przypadku trzeba się liczyć z wizytami w kilku urzędach.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć delegację w której bierze udział kilku pracowników?

W podróże służbowe w firmie wyjeżdża właściciel wraz z pracownikami, przy czym właściciel ponosi wszystkie związane z tym koszty. Czy w rozliczeniu delegacji wszystkie koszty można rozliczyć tylko w odniesieniu do właściciela, a w odniesieniu do pracowników tylko wypłacić im diety, czy powinno się np. fakturę za nocleg dzielić proporcjonalnie na każdego pracownika – pyta czytelnik Poradnika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Większe wsparcie dla firm w kryzysie

W tym roku zmienią się zasady ubiegania się o pomoc na utrzymanie miejsc pracy osób zagrożonych zwolnieniem z powodu spowolnienia gospodarczego. O subsydia płacowe z FGŚP będą mogli się ubiegać przedsiębiorcy, u których wystąpił 10-proc. spadek obrotów gospodarczych (sprzedaży) w ciągu trzech kolejnych miesięcy po l lipca 2008 r. w porównaniu z tymi samymi miesiącami w okresie od 1 lipca 2007 r. do 30 czerwca 2008 r.
zobacz więcej »


Czy możliwe jest wymienienie części urządzeń zakupionych w ramach projektu finansowanego ze środków UE w trakcie jego trwania?

Czy nie będzie to złamaniem zasady trwałości rezultatów projektu, które musimy utrzymać przez trzy lata. Czy wymieniać te maszyny, czy lepiej poczekać aż ten okres się skończy – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-20 12:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.