.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Leasing uratuje możliwość odliczenia VAT od aut z kratką w 2011 roku

Jak informuje Dziennika Gazeta Prawna, sprzedawcy samochodów znaleźli sposób, by w przyszłym roku sprzedawać auta z kratką, od których można odliczyć 100 proc. VAT. Wystarczy do 31 grudnia podpisać umowę leasingową i wpłacić opłatę wstępną. Resort finansów potwierdza że jest to możliwe.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji: Do kiedy zwrot niewykorzystanych środków ZFRON

List Przewodniczącego KRAZON z 25 października 2010 r., dotyczący prac nad niezwykle kontrowersyjnym zapisem w projekcie ustawy  o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Nowe terminy szkolenia: Kraków – 25 listopada 2011 r. i Łódź – 26 listopada
zobacz więcej »


Wysokość opłat za korzystanie ze środowiska w 2011 roku

W Monitorze Polskim nr 74 z 22 października 2010 r. zostało opublikowane obwieszczenie ministra środowiska z 4 października 2010 r. w sprawie wysokości stawek opłat za korzystanie ze środowiska na rok 2011 (poz. 945).
zobacz więcej »


Nie trzeba drukować kopii wystawionych faktur

WSA w Poznaniu 8 października 2010 r. (I SA/ Po 547/10) uznał, że nie ma podstaw, aby nakazywać podatnikowi drukowanie kopii faktur i ich przechowywanie w wersji papierowej. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jest to kolejny wyrok w sprawie, która po orzeczeniu NSA z 3 listopada 2009 r. (I FSK 1169/08) zyskuje coraz większy oddźwięk i poparcie przedsiębiorców.
zobacz więcej »


Dłuższy urlop macierzyński dla matek dzieci z niepełnosprawnością

Na posiedzeniu w dniu 21 października Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zmiany dyrektywy 92/85/EWG, która dotyczy warunków pracy kobiet w ciąży, pracownic, które niedawno rodziły i pracownic karmiących piersią. Zgodnie ze zmianą matki wcześniaków i dzieci z niepełnosprawnością będą miały prawo do dłuższego urlopu macierzyńskiego.
zobacz więcej »


PIT: Nie każdy podatnik może być darczyńcą

Blisko sześć milionów osób nie może przekazać 1 procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.
zobacz więcej »


Czy dofinansowanie z zakładu pracy ogranicza ulgę rehabilitacyjną

Zakład pracy niepełnosprawnej pracownicy pokrywa połowę jej miesięcznych wydatków na rehabilitację. Czy taka pomoc wpływa na prawo do uwzględniania w zeznaniu podatkowym ulgi rehabilitacyjnej? – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jak wypłacić zasiłek macierzyński na urlopie ojcowskim

Za ojca, który korzystał z urlopu ojcowskiego, pracodawca wykazuje składki jak za osobę przebywającą na urlopie macierzyńskim Za okres urlopu ojcowskiego wypłaca mu zasiłek wykazany w raporcie ZUS RSA. Jeżeli w komplecie dokumentów rozliczeniowych płatnik nie ma sporządzonego za niego raportu RCA z kodem 1240xx, musi to skorygować – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy pracownikowi przysługuje dodatkowy płatny czas wolny od pracy

Pracownik zachowa prawo do wynagrodzenia m.in. za czas obowiązkowych zajęć w szkole, przerw na karmienie piersią i oddanie krwi w stacjach krwiodawstwa. Może też skorzystać z zasiłku w razie choroby lub konieczności opieki nad bliskimi.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-26 12:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.