.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Treść nowelizacji ustawy o rehabilitacji

Info Baza (2010-11-03), autor: Info Baza

Treść nowelizacji ustawy o rehabilitacji

W druku sejmowym nr 1024 została opublikowana uchwalona przez Sejm w dniu 29 października 2010 r. ustawa o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenia w Warszawie (22 listopada 2010 r.) i Poznaniu (29 listopada)
zobacz więcej »


Kapitał początkowy: Czy matce doliczana jest opieka nad dziećmi

Właścicielka prywatnej firmy, będąc jeszcze pracownicą instytucji państwowej, w 2003 roku miała ustalony kapitał początkowy. Do okresów nieskładkowych nie zaliczono jej całej opieki nad dwójką dzieci, bowiem miała krótki staż ubezpieczeniowy. Czy po zmianie przepisów w 2004 roku musi ponownie złożyć wniosek o kapitał początkowy, składając raz jeszcze wszystkie dokumenty? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zawieszona firma może księgować koszty

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przedsiębiorca, który zawiesił działalność gospodarczą, może w rozliczeniu podatkowym uwzględnić rachunki za telefon i Internet oraz inne stałe opłaty. Ma do tego prawo, tylko jeśli zobowiązania te wynikają z umów zawartych w okresie, kiedy firma funkcjonowała. Potwierdza to odpowiedź Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 28 maja 2009 r. (ITPB1M15-198/09/DP).
zobacz więcej »


Czy od zakupów związanych z organizacją imprezy integracyjnej lub jubileuszowej spółka może odliczyć VAT?

Z odpowiedzi udzielonej przez eksperta Rzeczpospolitej wynika, że uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego od dokonywanych przez firmy zakupów uzależnione jest od powiązania tych zakupów z działalnością opodatkowaną VAT.
zobacz więcej »


Renta wyższa od emerytury?

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, zmiana przepisów o wszystkich rentach to jeden z kluczowych pomysłów PO na oszczędności budżetowe. Projekt Ministerstwa Pracy jest gotowy. Miał nad nim glosować Sejm w ramach „jesiennej ofensywy legislacyjnej” rządu.
zobacz więcej »


Zleceniobiorcy nie będą dyskryminowani

Przedsiębiorca będzie musiał udowodnić przed sądem, że nie dyskryminował pracownika zatrudnionego na podstawie umowy-zlecenia.
zobacz więcej »


Pełna księgowość także dla małych firm

Jak czytamy w Rzeczpospolitej pomimo, że limit obligujący do założenia pełnej księgowości zmniejszył się o 282 tys. zł, to jeszcze trzeba do niego wliczyć wszystkie podatkowe przychody.  Ci, którzy obliczą limit tylko na podstawie ustawy o rachunkowości, mogą być niemile zaskoczeni. Decydujące są bowiem zasady wynikające z ustawy o PIT.
zobacz więcej »


Miliardy na recykling, wyższe stawki za odbiór śmieci

Ministerstwo Środowiska przygotowuje reformę, która przyniesie gminom od 5 do 7 mld zł dodatkowych dochodów oraz zlikwiduje zjawisko podrzucania śmieci do lasów. Obecnie mieszkańcy płacą prywatnym firmom, ale część w ogóle takich umów nie zawiera, a inni zaniżają ceny. Segregacja odpadów odbywa się tylko na papierze: w efekcie aż 86 proc. śmieci trafia na składowiska, za co grożą Polsce dotkliwe unijne kary – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-03 12:41Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.