.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wysokość kwot wolnych od potrąceń w 2011 r.

Info Baza (2010-11-08), autor: Info Baza

Wysokość kwot wolnych od potrąceń w 2011 r.

Potrącenia z wynagrodzenia za pracę mogą być dokonywane tylko do pewnych granic. Z jednej strony ogranicza je maksymalna kwota potrącenia (dotyczy ona należności potrącanych obligatoryjnie), a z drugiej kwota wolna, którą obowiązkowo należy pozostawić pracownikowi. Wysokość kwot wolnych od potrąceń ustala się w oparciu o wynagrodzenie minimalne, zatem wraz z jego wzrostem podwyższeniu ulega kwota wolna.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Łodzi (26 listopada 2010 r.), Krakowie (2 grudnia), Katowicach (3 grudnia)
zobacz więcej »


Prawo do świadczenia przedemerytalnego a odprawa pracownicza

Jeśli firma uzgodni z pracownikiem warunki zwolnienia i uzyska on prawo do świadczenia przedemerytalnego, to nie przysługuje mu wysoka odprawa. Tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z 4 listopada 20104 r. (II PK 109/10).
zobacz więcej »


Samodzielne ubezpieczenie po ustaniu zatrudnienia

Jestem zatrudniony na umowę o pracę, a dodatkowo w innej firmie wykonuję zadania na podstawie zawieranych co miesiąc umów o dzieło. Mój angaż pracowniczy rozwiązał się z końcem października. Czy w takiej sytuacji mogę samodzielnie opłacać za siebie składki? Jeżeli tak, to od jakiej podstawy czy od wynagrodzenia, które otrzymuję z umowy o dzieło – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wartości niematerialne i prawne w bilansie

Pierwszą pozycją aktywów bilansu są wartości niematerialne i prawne. Z racji tego, iż stanowią one specyficzny, niematerialny składnik majątku firmy, przed wykazaniem w bilansie należy z uwagą zweryfikować prawidłowość ich zakwalifikowania do tej grupy składników majątku, poprawność ewidencji księgowej oraz aktualność i obecną wartość użytkową dla jednostki.
zobacz więcej »


Do końca roku wyższa jednorazowa amortyzacja

Przed końcem roku warto jeszcze zainwestować np. w nowy samochód i skorzystać z prawa do zaliczenia całej jego wartości od razu do kosztów podatkowych. Pozwala na to tzw. jednorazowa amortyzacja – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: Jak rozliczyć bony towarowe

Kupony do marketów to popularny upominek dla załogi, ale zasady ich opodatkowania budzą pewne wątpliwości – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dlaczego w Polsce tak trudno prowadzić biznes?

Polska znalazła się na 70. miejscu wśród 183 sklasyfikowanych krajów w najnowszym rankingu „Doing Business 2011”. Wyprzedziła nas Białoruś, Czechy, Rumunia, Bułgaria i Słowacja – informuje Dziennik Polski.
zobacz więcej »


Parking amortyzowany razem z budynkiem

Spółka z o.o. kupiła używany budynek handlowo-usługowy wraz z obsługującym tylko ten budynek parkingiem. Jak należy je amortyzować? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-08 13:06







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.