.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiana stawek VAT: Wiele interpretacji przestanie być aktualnych

Z dniem 1 stycznia 2011 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące stawek podatku VAT. Co się wówczas stanie z uzyskanymi do tego czasu interpretacjami Ministerstwa Finansów? Nie ma jasnego przepisu mówiącego, że odpowiedź przestaje chronić podatnika.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Szkolenia w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »


Jak rozliczyć zleceniobiorcę rozpoczynającego działalność gospodarczą lub pracę na etat

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne wykonujących pracę na podstawie umowy-zlecenia stanowi przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągany z wykonywania umowy-zlecenia, jeżeli w niej odpłatność ustalono kwotowo albo w kwotowej stawce godzinowej lub akordowej albo prowizyjnie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nowa (8.21) wersja Systemu SODiR Off-line

Od 8 listopada 2010 r. ze strony internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych można pobrać zaktualizowaną wersję Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji
zobacz więcej »


Kiedy wydatek uznaje się za poniesiony

Co decyduje o ujęciu w kosztach wydatku poniesionego przez spółkę z o.o. Czy dzień poniesienia kosztu to dzień ujęcia kosztu w księgach rachunkowych, księgowanie faktury, czy dzień przeprowadzenia operacji gospodarczej (data na fakturze) – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Renty wyjątkowe: Premier i ZUS mogą wspierać ludzi w potrzebie przyznając im specjalne świadczenia

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, renty wyjątkowe przyznawane z art. 82 i 83 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, w powszechnej opinii są ostatnią deską ratunku dla ludzi, którzy potrzebują materialnego wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Rzeczywistość odbiega jednak niejednokrotnie od oczekiwań. Osoby w naprawdę ciężkiej sytuacji bywają pozostawiane bez finansowego wsparcia.
zobacz więcej »


Nowelizacja ordynacji podatkowej: Od dzisiaj wyższe odsetki za zwłokę

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, wchodząca 9 listopada 2010 r. w życie nowelizacja ordynacji podatkowej podnosi o 2 proc. odsetki za zwłokę. Obecnie odsetki wynoszą 10 proc., a jeśli jednocześnie z zapłatą zaległości złożymy korektę deklaracji, to 7,5 proc.
zobacz więcej »


Można obniżyć obowiązkowe wpłaty na PFRON

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracodawca zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, u którego wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi poniżej 6%, musi co miesiąc dokonywać wpłat na rzecz PFRON określonych kwot. Ale na mocy art. 22 ustawy o rehabilitacji (...) taki pracodawca może je jednocześnie obniżyć, jeśli kupuje wytwory produkcji lub usługi.
zobacz więcej »


Czy jesteś pewien, że aportem wnosisz przedsiębiorstwo

Fiskus kontroluje, czy wkłady do spółek w postaci przedsiębiorstwa albo jego zorganizowanej części rzeczywiście miały taki status. Sprawdzenie tego może nastąpić wiele miesięcy po wniesieniu aportu.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-09 12:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.