.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiany w preferencyjnych rozliczeniach i ulgach w 2011 r.

Info Baza (2010-11-10), autor: Info Baza

Nowe prawo 2011: Zmiany w preferencyjnych rozliczeniach i ulgach w 2011 r.

Na posiedzeniu w dniu 29 października 2010 r. Sejm uchwalił ustawę nowelizującą ustawy o podatku dochodowym. Znalazły się w niej modyfikacje ustawy o pdof dotyczące preferencyjnego opodatkowania małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci oraz kilka innych zmian.
zobacz więcej »


Auta z kratką: Ograniczenie w odliczeniu VAT na razie zostaje

Jak informuje Rzeczpospolita, dopiero od 1 stycznia 2013 r. nabywcy samochodów o masie do 3,5 tony, będą mogli odliczyć w całości podatek zapłacony przy ich kupnie i od paliwa do nich.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenia w Warszawie (22 listopada 2010 r.) i Poznaniu (29 listopada)
zobacz więcej »


PIT: od stycznia zmiana rozliczeń zakładów pracy chronionej

Zakłady pracy chronionej jako płatnicy PIT pobierają i odprowadzają zaliczki na podatek dochodowy od przychodów ze stosunku pracy oraz od zasiłków pieniężnych. Od 1 stycznia 2011 r. zmieni się proporcja wpłat na PFRON i ZFRON. Wpłaty te wyniosą odpowiednio 40 proc. i 60 proc. Zmiany zwiększą przychody PFRON – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zmiany w przyznawaniu rent nie wejdą w życie 1 stycznia 2011 roku

Jak donosi „DGP”, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej planuje wprowadzenie zmian w sposobie przyznawania oraz wypłaty rent rodzinnych i z tytułu niezdolności do pracy. Na początku września wysłało do konsultacji projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie. Miała stać się obowiązującym prawem od stycznia 2011 roku. Przedłużające się konsultacje powodują, że nie ma już szans, aby dotrzymać tego terminu.
zobacz więcej »


Czy potwierdzać salda zobowiązań?

W drodze uzyskania od kontrahentów potwierdzeń prawidłowości wykazanego w księgach rachunkowych stanu, inwentaryzuje się na dzień bilansowy m.in. należności, w tym udzielone pożyczki. Wynika to z art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o rachunkowości. Polega to w praktyce na wysłaniu do dłużnika pisma z prośbą o potwierdzenie salda i oczekiwaniu na jego zwrot z odpowiednią adnotacją dłużnika.
zobacz więcej »


Doradztwo zawodowe ze stawką 22% VAT

Doradztwo dla osób długotrwale bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym nie jest usługą edukacyjną i podlega 22% VAT. Uznał tak dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPP2/443-563/10-2/KOM – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Kapitał początkowy: Pracowałeś? Musisz to udowodnić ZUS-owi

Połowa osób, które w przyszłym roku przejdą na emeryturę, nie dostarczyła ZUS-owi dokumentów o swoim zatrudnieniu przed 1999 rokiem, Zakład nie wyliczył im więc tzw. kapitału początkowego. To oznacza, że ich emerytury mogą być nawet o 2/3 niższe niż powinny.
zobacz więcej »


Co zrobić aby szybciej odzyskać VAT?

Jak donosi Rzeczpospolita, jeśli nastąpiło jedynie częściowe opłacenie faktur i nie doszło do potrącenia pozostałej części, fiskus nie uwzględni wniosku o zwrot. Tak orzekł WSA w Warszawie 5 października 2010 r. (III SA/Wa 1709/10).
zobacz więcej »


Brak obowiązku rozliczania VAT nie wyklucza konieczności posiadania kasy fiskalnej

Wzrost limitu zwolnienia od VAT spowodował, że więcej przedsiębiorców nie ma obowiązku rozliczać tego podatku. Nie znaczy to jednak, że nie dotyczą ich przepisy zobowiązujące do instalacji urządzeń fiskalnych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-10 12:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.