.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe prawo 2011: Nowelizacja zwolnień przedmiotowych

Info Baza (2010-11-15), autor: Info Baza

Nowe prawo 2011: Nowelizacja zwolnień przedmiotowych

Uchwalona przez Sejm w dniu 29 października 2010 r. nowelizacja ustaw o podatku dochodowym, której wejście w życie w zakresie ustawy o pdof planowane jest na 1 stycznia 2011 r., poszerza m.in. zakres zwolnień przedmiotowych od podatku dochodowego od osób fizycznych. We wskazanym zakresie korzystne zmiany przyniesie m.in. emerytom i rencistom.
zobacz więcej »


Kolejna nowelizacja ustawy o rehabilitacji w 2012 r.

Jak czytamy w wywiadzie, którego Dziennikowi Gazecie Prawnej udzielił Pełnomocnik  Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, minister Jarosław Duda, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej myśli już o kolejnej nowelizacji ustawy o rehabilitacji, która miałaby zacząć obowiązywać od 2013 roku.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Łodzi (26 listopada 2010 r.), Krakowie (2 grudnia), Katowicach (3 grudnia)
zobacz więcej »

 
Kiedy można przesunąć obowiązek podatkowy w VAT?

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT określony został przepisami ustawy o VAT. Zatem podatnik nie może w sposób dowolny rozliczać podatku, nawet gdyby rozliczenie to było z korzyścią dla budżetu. Jednak w niektórych przypadkach, w oparciu o przepisy, może przesunąć moment powstania obowiązku podatkowego.
zobacz więcej »


Ponowne zatrudnienie a efekt zachęty

We wrześniu 2009 r. zatrudniliśmy pracownika, który wówczas był pełnosprawny, ale później stał się osobą niepełnosprawną. Orzeczenie o niepełnosprawności pracownik przedłożył w zakładzie pracy 5 lutego 2010 r. Pracuje na umowę o pracę na czas określony do 31 grudnia 2010 r. Czy jeżeli ponownie go zatrudnimy po przerwie, np. od 3 stycznia 2011 r. (1 i 2 stycznia 2011 r. są dniami wolnymi od pracy), to będziemy mieli prawo do ustalenia efektu zachęty i do dofinansowania na tego niepełnosprawnego pracownika od 3 stycznia 2011 r. (tj. od dnia ponownego zatrudnienia)? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus musi interpretować również zagadnienia dotyczące pomocy de minims

Fiskus musi wyjaśnić podatnikowi, jak obliczyć limit pomocy de minimis. Wynika tak z orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 listopada 2010 r. (II FSK 1019/09), który omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Pracownicy ze Wschodu: liberalne zasady zostają

Przedsiębiorcy zatrudniający przybyszów zza wschodniej granicy nadal będą mogli ich sprowadzać na uproszczonych zasadach. MPiPS opublikowało nowelizację rozporządzenia w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę, które przewiduje bezterminowe wydłużenie uproszczonych zasad dla przedsiębiorców sprowadzających Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Gruzinów i Mołdawian do pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »Przekazanie majątku po likwidacji spółki bez CIT

Wydanie majątku polikwidacyjnego na rzecz jedynego udziałowca nie spowoduje powstania u spółki przychodu do opodatkowania. Przychód ten powstanie natomiast po stronie udziałowca – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Gdy zniknie przedsiębiorca będący pracodawcą

Jeśli znika przedsiębiorca będący pracodawcą, to pozostawiona załoga szybko powinna zawiadomić policję. Dzięki temu może uda się ustalić jego adres pobytu i wyegzekwować należne świadczenia i dokumenty.
zobacz więcej »


Ilu pracowników budżetówki straci pracę?

W ciągu tego roku wiele osób z zamykanych zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych może stracić posady.  Stanie się tak, jeśli szefowie nie zaproponują im dalszego zatrudnienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pożyczka JEREMIE – instrument finansowy dla małych i średnich przedsiębiorstw

Zgodnie z umową z Komisją Europejską i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w 5 województwach: dolnośląskim, łódzkim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim realizowany jest projekt JEREMIE. O udzielenie pożyczki w ramach Inicjatywy JEREMIE w wysokości od 10 tys. zł do 1 mln zł ubiegać mogą się przedsiębiorcy spełniający łącznie kilka kryteriów.
zobacz więcej »
 
dodano: 2010-11-15 12:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.