.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Co z terminowymi umowami o pracę w 2011 roku?

Info Baza (2010-11-17), autor: Info Baza

Co z terminowymi umowami o pracę w 2011 roku?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, 22 sierpnia 2011 r. upłyną dwa lata od wejścia w życie ustawy antykryzysowej, a wraz z nią przepisów uniemożliwiających firmom zatrudnianie pracowników na czas określony dłuższy niż 24 miesiące. Wszystkie umowy terminowe, które trwają w tym dniu, a zostały zawarte najpóźniej 22 sierpnia 2009 r., mogą przekształcić się w umowy na czas nieokreślony.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Szkolenia w Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji: Będzie mniej przywilejów dla zakładów pracy chronionej

Nowela przewiduje, że począwszy od 2012 r. pracodawca będzie mógł mieć status ZPChr, o ile co najmniej 50 proc. jego pracowników stanowią osoby niepełnosprawne, w tym co najmniej 20 proc. to osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Ustawa o rehabilitacji (...) – tekst jednolity

W Dzienniku Ustaw Nr 214 poz. 1407 opublikowane zostało Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 października 2010 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Zwrot składek z OFE do ZUS

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 15 listopada 2010 r. dotycząca zwrotów pojedynczych składek z rachunków otwartych funduszy emerytalnych na rachunek ZUS.
zobacz więcej »


Jaka przyszłość dla wsi i rolników po wyroku TK w sprawie KRUS

Potrzebne są działania zachęcające mieszkańców wsi do scalania gospodarstw lub do przenoszenia się do miast, gdzie można podjąć pracę w usługach lub przemyśle, które oferują wyższe wynagrodzenia. Temu może służyć reforma KRUS – pisze w Rzeczpospolitej ekonomista Krzysztof Rybiński.
zobacz więcej »


Jak potwierdzić ubezpieczenie kierowcy poza granicami Polski

Prowadzę firmę transportową. Zatrudniani przeze mnie kierowcy przejeżdżają przez różne kraje UE. Jaki dokument poza granicami Polski ma wykazać, że są ubezpieczeni w Polsce? Jak należy ustalać podstawą wymiaru składek? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus i ZUS szybciej wyegzekwują długi

Jak donosi Rzeczpospolita, Ministerstwo Finansów chce przyspieszyć egzekucję zaległości budżetowych. Procedura ma być prostsza, łatwiej byłoby sięgnąć po wspólny majątek małżonków oraz ten obciążony hipoteką lub zastawem. W tym kierunku pójdą zmiany ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
zobacz więcej »


Czy potwierdzenie przelewu może być dowodem poniesienia kosztu

Wydruk z systemu bankowego potwierdzający przelew nie jest podstawą zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodu. Stwierdziła tak Izba Skarbowa w Warszawie (IPPB5/423-524/10-4/JC).
zobacz więcej »


Unijne mikropożyczki zastąpią dotacje

Finansowane przez UE mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą zastępować bezzwrotne dotacje. Te będą przysługiwać tylko osobom w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-17 09:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.