.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe prawo 2011: Zrównanie wysokości świadczenia chorobowego za okres pobytu w szpitalu

Od przyszłego roku świadczenie chorobowe dla pracownika – niezależnie od jego wieku – za okres pierwszych 33 dni w roku kalendarzowym wynosić będzie co najmniej 80% podstawy wymiaru zasiłku. Nawet, jeśli ubezpieczony w tym czasie przebywał w szpitalu. Stanie się tak za sprawą ustawy z dnia 22 października 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
zobacz więcej »


Wysokość stawek VAT w okresie przejściowym

Sejm, w dniu 29 października 2010 r., uchwalił zmiany do ustawy o VAT, zgodnie z którymi od początku 2011 r. stawki podatku VAT mają wzrosnąć o jeden punkt procentowy (z 7% na 8%, z 22% na 23%), a na niektóre produkty będzie obowiązywać 5% stawka VAT.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Szkolenia w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »

 
BON w sprawie efektu zachęty

Wyjaśnienie w związku z artykułem Edyty Sieradzkiej „Dofinansowanie z PFRON przy ponownym zatrudnieniu” (Rzeczpospolita 12 listopada 2010 r.)
zobacz więcej »


Ta ostatnia nowela...

Senat RP przyjął nowelizację ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Pozostaje już tylko czekać na podpis prezydenta i wejście w życie jubileuszowej, pięćdziesiątej poprawki, aby zmiany, które mają postawić na nogi budżet PFRON, stały się faktem.
zobacz więcej »


Ustawy deregulacyjne: liczne ułatwienia dla przedsiębiorców i obywateli

Rząd przyjął pierwszy pakiet ustaw deregulacyjnych. Jeśli zostanie przyjęty przez parlament w takim kształcie, to od połowy 2011 r. zmniejszy się liczba zaświadczeń, jakich będą od osób prywatnych i przedsiębiorców wymagały urzędy.
zobacz więcej »


Jak wyceniamy przychody z tytułu dostaw wewnątrzwspólnotowych

Sprzedając towary na rzecz kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej zwykle otrzymujemy zapłatę w obcej walucie. Ale podatki regulujemy w złotych. W tym celu kwoty w walucie musimy przeliczyć, choć nie zawsze jest to proste.
zobacz więcej »


Podsumowanie VII Rankingu Urzędów Skarbowych

W Pałacu Prymasowskim w Warszawie podsumowano VII Ranking Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej. Urzędy z całej Polski oceniane były pod względem skuteczności i efektywności. W zestawieniu znalazły się również izby skarbowe oraz ośrodki Krajowej Informacji Podatkowej. Po raz drugi patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Finansów.
zobacz więcej »


Jak oskładkować menedżera

Osoba, która kieruje firmą, ale ma szerszy zakres działalności gospodarczej niż zarządzanie przedsiębiorstwem, może wybrać, od czego zapłaci należności ZUS. zobacz więcej »

dodano: 2010-11-25 12:22Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.