.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wybór: emerytura czy etat od 1 stycznia 2011 roku

Info Baza (2010-12-06), autor: Info Baza

Wybór: emerytura czy etat od 1 stycznia 2011 roku

Zapis o możliwości otrzymywania emerytury bez konieczności rozwiązania stosunku pracy będzie obowiązywał tylko do końca bieżącego roku. Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, w piątek 3 grudnia Sejm uchwalił zmianę przepisów.
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o podatku VAT od 1 stycznia 2011 roku

Szkolenia w Poznaniu (16 grudnia 2010 r.) i Warszawie (17 grudnia)
zobacz więcej »


Osoby otrzymujące świadczenia przedemerytalne dorobią więcej

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, poselski projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach przedemerytalnych przewiduje zmiany w sposobie rozliczania dodatkowych dochodów osób otrzymujących te świadczenia i zasiłki przedemerytalne.
zobacz więcej »


Praca w szczególnych warunkach w świadectwie pracy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, rodzaje prac wykonywanych w szczególnych warunkach określa rozporządzenie Rady Ministrów z 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.
zobacz więcej »


Z jakich świadczeń finansowych od pracodawcy może zrezygnować pracownik?

Kodeks pracy zakazuje pracownikowi zrzeczenia się prawa do wynagrodzenia za pracę lub przeniesienia tego prawa na inną osobę. Jeżeli więc pracownik złoży oświadczenie woli tej treści, będzie ono z mocy prawa nieważne – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nie będzie podziału na leasing finansowy i leasing operacyjny

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości pracuje nad projektem zmian standardu poświęconego umowom leasingowym – ED/2010/9.
zobacz więcej »


CIT-ST: Kiedy przedstawiciel handlowy jest oddziałem firmy?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, obowiązek składania informacji CIT-ST wynika z art. 28 ustawy o CIT. Zgodnie z nim podatnicy, którzy posiadają oddziały położone w innej gminie niż właściwa dla ich siedziby, zobowiązani są składać do urzędu skarbowego informacje w celu ustalenia dochodów z tytułu udziału jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych.
zobacz więcej »


Wyższa składka rentowa?

W przyszłym roku pracodawcy mogą płacić za pracowników większą składkę rentową. Jak informuje Rzeczpospolita, w rządzie wciąż trwa dyskusja dotycząca skali ewentualnej podwyżki, dzięki niej budżet może zyskać 15 mld zł rocznie.
zobacz więcej »


E-ZUS tylko dla wybranych: Bezpieczny podpis elektroniczny skutecznie zniechęca do kontaktu przez Internet

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, aby złożyć w ZUS wniosek w formie elektronicznej, trzeba posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego certyfikatu kwalifikowanego. Takich aktywnych podpisów jest w Polsce zaledwie 270 tys., płatników zaś 1,7 mln. Od podpisu odstrasza wciąż cena – wykupienie na rok zestawu do jego składania kosztuje ok. 300 zł.
zobacz więcej »


Jak są opodatkowane nagrody w programie lojalnościowym?

Zdaniem fiskusa sprzedażą premiową jest tylko taka promocja, którą organizuje bezpośredni sprzedawca produktów. Takie podejście może doprowadzić do znacznego ograniczenia promocji konsumenckich.
zobacz więcej »


Emerytura albo rehabilitacja

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, Sąd Najwyższy w wyroku z 24 sierpnia 2010 r. (I UK 41/10) uznał, że osoba, której ZUS ustalił prawo do emerytury, a potem zawiesił prawo do niej, nie może otrzymać świadczenia rehabilitacyjnego w czasie niezdolności do pracy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-06 09:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.