.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

SODiR - najczęściej zadawane pytania

Info Baza (2010-12-08), autor: Info Baza

SODiR – najczęściej zadawane pytania

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że na stronie internetowej Funduszu (www.pfron.org.pl) dostępne są najczęściej zadawane pytania z zakresu wypełniania...
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Dwa ostatnie terminy szkolenia z Danutą Multańską: Lublin  (10 grudnia), Białystok (14 grudnia)
zobacz więcej »


Jak rozliczyć świąteczne prezenty dla załogi?

Wartość przekazanego bonusu płatnik ma obowiązek doliczyć odpowiednio do wynagrodzenia podwładnego bądź zleceniobiorcy i wykazać na liście płac, opłacając należne z tego tytułu daniny publiczne. Taka jest ogólna zasada, która nie zawsze się jednak sprawdza – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urlop ojcowski zmniejsza pobory

Pracownik w listopadzie wykorzystał tydzień urlopu ojcowskiego (siedem dni). Wynagrodzenie zasadnicze pracownika wynosi 1317 zł brutto. Zasiłek z tytułu urlopu ojcowskiego wypłaci ZUS, ponieważ pracodawca tego zatrudnionego nie jest płatnikiem składek. Jak obliczyć wynagrodzenie za ten miesiąc? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Mało czasu na skorzystanie z odliczeń VAT od aut

Aby skorzystać z preferencyjnych zasad odliczania podatku naliczonego przy zakupie i leasingu samochodów firmowych, trzeba podpisać umowę do końca roku.
zobacz więcej »


VAT w 2011 roku obciąży przedsiębiorców

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, uchwalone przez Sejm zmiany mówią o podwyższeniu wszystkich stawek VAT o jeden punkt procentowy, co oznacza, że w globalnym ujęciu wzrosną ceny wszystkich towarów – i nie pomoże tu zmniejszenie podatku z 7 do 5 proc. od nieprzetworzonej żywności i podstawowych produktów spożywczych.
zobacz więcej »


Roboty budowlane z ZFRON tylko po umieszczeniu obiektu w ewidencji przedsiębiorstwa

Jak informuje POPON, na podstawie § 2 ust. 1 pkt. 1 lit. b rozporządzenia w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2007 r., nr 245, poz. 1810, ze zm.) w ramach wyposażenia stanowiska pracy, pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej może pod wskazanymi w tym przepisie warunkami finansować z „dużego” ZFRON koszt robót budowlanych w celu wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.
zobacz więcej »


Pracodawca musi zadbać o usprawnienia niezbędne dla niepełnosprawnych

Tak nakazuje uchwalona przez Sejm, po poprawkach Senatu, ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania (art. 27).
zobacz więcej »


Kartka na święta to koszt firmy

Wysyłanie życzeń gwiazdkowych jest powszechną tradycją i wydatki na nie można odliczyć od przychodów. Kartka z choinką nie służy bowiem wyłączonej z kosztów reprezentacji. Fiskus się na to zgadza – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 23 listopada 2010 r.

Jak informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w dniu 6 grudnia 2010 r. wszedł w życie wyrok TK z dnia 23 listopada 2010 r. (sygn. akt K 5/10) orzekający o niezgodności z Konstytucją RP art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.
zobacz więcej »


Świadczeniobiorcy dorobią więcej

Osoby otrzymujące świadczenia przedemerytalne będą mogły wybrać sposób rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
zobacz więcej »


Zmiany w OFE wejdą w II kwartale 2011 r.

Całość procesu legislacyjnego związanego ze zmianami w OFE zakończymy w I kwartale 2011 r. – deklaruje minister Michał Boni.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-08 13:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.