.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obniżone stawki podatku VAT w 2011 roku, zwolnienia podatkowe...

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług   
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o podatku VAT od 1 stycznia 2011 roku oraz aktualne orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, Sądów Administracyjnych, a także organów administracji podatkowej

Szkolenia w Poznaniu (16 grudnia 2010 r.) i Warszawie (17 grudnia)
zobacz więcej »

 
Odpisy z zysku netto w bilansie

Generalnie podział lub pokrycie wyniku finansowego netto jednostek zobowiązanych do poddania badaniu rocznego sprawozdania finansowego może nastąpić po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego przez organ zatwierdzający, poprzedzonego wyrażeniem przez biegłego rewidenta opinii o tym sprawozdaniu bez zastrzeżeń lub z zastrzeżeniami. Podział lub pokrycie wyniku finansowego netto dokonany bez spełnienia tego warunku, jest nieważny z mocy prawa (art. 53 ust. 3 ustawy o rachunkowości).
zobacz więcej »


Czy za 25 grudnia można dać wolne w przyszłym roku?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, wraz z nowym rokiem wchodzą w życie nowe zasady liczenia wymiarów czasu pracy. Znoszą one obowiązek udzielania dni wolnych za święta występujące w tym samym czasie co wolne z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.
zobacz więcej »


Czy firmę można kontrolować w biurze rachunkowym?

Na podstawie ogólnych przepisów ordynacji podatkowej (art. 285b) i systemu ubezpieczeń społecznych (art. 90 ust. 1), mogłoby się wydawać, że możliwość prowadzenia kontroli w biurze rachunkowym obsługującym podatnika i płatnika przez organy podatkowe i ZUS jest przesądzona – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy zakup najmu rzeczy ruchomej uprawnia do ulg we wpłatach na PFRON?

Jesteśmy zobowiązani do wpłat na PFRON. Czy możemy uzyskać ulgę z tytułu zakupu usługi najmu rzeczy ruchomej? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy groszek konserwowy jest daniem gotowym? Coraz bliżej zmian w VAT. Może być bałagan

Podwyżka VAT wchodzi od nowego roku i eksperci przewidują, że firmy będą mieć problemy z właściwym przypisaniem określonych stawek VAT do odpowiednich towarów. Bo zmienią się nie tylko stawki VAT, ale także klasyfikacja towarów i usług.
zobacz więcej »


Płacąc z góry za usługę, można szybciej odliczyć VAT

Spółka kupuje usługi polegające na serwisowaniu oprogramowania. Umowa, na podstawie której są one świadczone, zawierana jest na rok. Przewiduje, że nabywca otrzyma fakturę i zapłaci wynikające z niej wynagrodzenie już w pierwszym miesiącu świadczenia usługi, a więc przed całościową jej realizacją. Spółka wystąpiła z wnioskiem o interpretację, w którym zapytała, czy taka faktura daje jej prawo do odliczenia podatku naliczonego? Jej zdaniem tak.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-10 13:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.