.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kasy fiskalne w 2011 roku: nowe rozporządzenia

Info Baza (2010-12-13), autor: Info Baza

Kasy fiskalne w 2011 roku: nowe rozporządzenia

Ministerstwo Finansów opublikowało dwa projekty rozporządzeń traktujących o kasach fiskalnych,  dotyczące odliczenia i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz kryteriów i warunków technicznych jakie muszą one spełniać. 
zobacz więcej »


Orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy uprawnia do dofinansowania

Planujemy zatrudnić nowego pracownika. Posiada on orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o częściowej niezdolności do pracy, a nie orzeczenie o niepełnosprawności. Chcemy ubiegać się o dofinansowanie do jego wynagrodzenia. Czy w tej sytuacji będzie to możliwe?
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o podatku VAT od 1 stycznia 2011 roku oraz aktualne orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, Sądów Administracyjnych, a także organów administracji podatkowej

Szkolenia w Poznaniu (16 grudnia 2010 r.) i Warszawie (17 grudnia)
zobacz więcej »


PIT: Deklaracje podatkowe za 2010 rok

W Dzienniku Ustaw nr 234 z 10 grudnia 2010 r. (poz. 1534) zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
zobacz więcej »

 
Prawo do emerytury a kontynuowanie zatrudnienia

Ubezpieczeni, którzy mając wymagany staż pracy ukończą wiek emerytalny, mogą przejść na emeryturę. W obecnym stanie prawnym dalsze kontynuowanie zatrudnienia na rzecz pracodawcy, u którego byli zatrudnieni przed nabyciem prawa do emerytury, nie stanowi w tym przeszkody. Jedynie otrzymywane zarobki mogą mieć wpływ na pobierane świadczenie.
zobacz więcej »


Czy straty powstałe z tytułu niedoboru zapasów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Podczas rocznej inwentaryzacji magazynu spółka ustaliła stratę towarów w wysokości 2300 zł. Dla celów rachunkowych strata została zaliczona do kosztów. Czy można ją zaliczyć także do kosztów podatkowych? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Odpowiedzialność karnoskarbowa za sprzedaż Internecie

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, osoba, która sprzedaje czyjeś towary w Internecie, może mieć kłopoty z urzędem skarbowym. Przeprowadzenie z pozoru niewinnej transakcji na Allegro może spowodować konieczność zapłacenia podatku za faktycznego właściciela sprzedawanej rzeczy.
zobacz więcej »


Jaka ochrona prawna informacji przekazywanych podczas ubiegania się o pomoc publiczną?

W świetle przepisów prawa informacje przekazywane w trakcie ubiegania się o pomoc publiczną podlegają ochronie. Reguluje to ustawa o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U z 2007 r. nr 59, poz. 404 ze zm.) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Gdzie opodatkować i gdzie prowadzić księgi zagranicznego przedstawicielstwa polskiej firmy

Nasza spółka chce otworzyć swoje przedstawicielstwo za granicą. Gdzie powinny być prowadzone jego księgi rachunkowe i rozliczenia podatkowe – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-13 13:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.