.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PKWiU w 2011 roku

Info Baza (2010-12-14), autor: Info Baza

PKWiU w 2011 roku: Dla części firm zmiana klasyfikacji będzie równoznaczna ze wzrostem stawki VAT z 7 do 23 proc.

1 stycznia 2011 r. zastosowanie będzie miała obowiązująca obecnie w statystyce klasyfikacja PKWiU z 2008 r. Nowela ustawy o VAT, która tę zmianę wprowadza, pochodzi z 29 października 2010 r. (DzU nr 226, poz. 1476).
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia w Warszawie (21 grudnia 2010 r.), Wrocławiu (14 stycznia 2011 r.) i Bydgoszczy (17 stycznia)
zobacz więcej »


Na sprawozdanie finansowe za 2010 r. wpłynie 18 nowych rozporządzeń

Zmiany w MSR/MSSF mogące wpłynąć na sprawozdanie finansowe za 2010 rok można podzielić, ze względu na moment wejścia ich w życie. Pierwsza grupa rozporządzeń została przyjęta jeszcze w 2009 r. Jeżeli spółki nie skorzystały z możliwości wcześniejszego zastosowania nowych rozporządzeń, a więc od początku roku 2009, wówczas muszą je obligatoryjnie przyjąć od 2010 roku – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


PFRON bada sytuację ekonomiczną pracodawców: Tysiące pracowników bez dofinansowań

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, kwota zawieszonej pomocy dla przeszło 180 firm wynosi już 18 mln zł. Przedsiębiorcy walczą teraz o przetrwanie. Bez tych pieniędzy grozi im bankructwo albo zwolnienia niepełnosprawnych pracowników.
zobacz więcej »


Modyfikacje w Systemie ZPCHR|OR Pro

Firma Info Baza informuje, że System ZPCHR|OR Pro został dostosowany do ostatnich wytycznych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Wypełnianie formularza INF-O-PP: Firmy muszą oszukiwać, aby otrzymać dopłaty

Z powodu trudnej sytuacji finansowej PFRON później wypłaca dofinansowania do pensji pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością. Dla firm to problem, bo ubiegając się co miesiąc o taką pomoc, muszą potwierdzać, że otrzymały dopłaty za poprzednie miesiące, nawet jeśli w rzeczywistości środki nie wpłynęły na ich konta – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nie ma przeszkód w udzielaniu pomocy z PFRON na tzw. starych pracowników

Na zlecenie POPON, profesorowie Marek Kalinowski i Błażej Wierzbowski z Kancelarii Kutnik, Kalinowski i Partnerzy, przygotowali opinię prawną, której przedmiotem była odpowiedź na pytanie: „Czy w świetle prawa wspólnotowego, w wypadku, gdy wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych następuje nie wskutek zawiązania nowego stosunku pracy z takimi osobami, lecz w związku z uzyskaniem przez nie statusu osób niepełnosprawnych, pracodawca taki będzie miał prawo do uzyskania na te osoby pomocy w formie dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych?”
zobacz więcej »


Przekazanie danych o zarobkach pracownika osobom trzecim wyłącznie za jego zgodą

Jak donosi Rzeczpospolita, „Udostępnienie przez pracodawcę danych osobowych pracownika osobom nieupoważnionym może stanowić nie tylko przesłankę odpowiedzialności karnej osoby, która się tego dopuściła, ale również narazić administratora danych na zarzut naruszenia dóbr osobistych zatrudnionego” – tak stwierdził w decyzji sygnalizacyjnej Wojciech R. Wiewiórowski, generalny inspektor ochrony danych osobowych.
zobacz więcej »


Umowa o pracę nie dla jednoosobowego wspólnika

Nie ma mowy o pracowniczym zatrudnieniu prezesa, jeśli sam sobie wyznacza zadania, udziela urlopów i nie podlega kierownictwu innej osoby.
zobacz więcej »


Rząd ignoruje firmy dotknięte kryzysem

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, mimo że ułatwienia zawarte w nowelizacji ustawy antykryzysowej weszły już w życie, pracodawcy na razie nie mogą z nich skorzystać. Na tych zasadach pomoc będzie bowiem wypłacana dopiero od momentu, gdy Komisja Europejska wyda pozytywną decyzję o zgodności tego wsparcia ze wspólnym rynkiem. Mimo starań „DGP” nie udało się ustalić, czy strona polska już z takim wnioskiem wystąpiła.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-14 12:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.