.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zwolnienia przedmiotowe z podatku VAT w 2011 roku

Info Baza (2010-12-16), autor: Info Baza

Zwolnienia przedmiotowe z podatku VAT w 2011 roku

W wyniku nowelizacji (z dnia 29 października 2010 r.) uchylony zostanie załącznik nr 4 do ustawy o VAT, który zawiera wykaz usług zwolnionych od podatku. Regulacje dotyczące zwolnień z VAT przeniesione zostaną bezpośrednio do art. 43 ustawy. Przy określaniu zakresu zwolnień, które dotychczas były ujęte w załączniku nr 4, odstąpiono od ich identyfikacji przy pomocy klasyfikacji statystycznych, określając ich zakres na podstawie prawa unijnego i krajowego oraz orzecznictwa. Nowelizacja ta spowoduje pewne zmiany w zakresie zwolnień w porównaniu do zwolnień wynikających z obecnie obowiązującego załącznika nr 4.
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia w Warszawie (21 grudnia 2010 r.), Wrocławiu (14 stycznia 2011 r.) i Bydgoszczy (17 stycznia)
zobacz więcej »


Zasiłek z ZUS na przełomie roku

Mamy pracownika, który jest na zwolnieniu lekarskim (w sumie 155 dni). Zasiłek chorobowy wypłaca ZUS. Czy od 2011 r. będzie kontynuował wypłatę, jeśli zatrudniony wciąż będzie chorował? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Limity stosowane w składkach ubezpieczeniowych

Prawidłowe wyliczenie za ubezpieczonych składek ZUS to dla wielu pracodawców spora odpowiedzialność. Staje się ona jeszcze większa, gdy ubezpieczony uzyskuje dosyć wysokie wynagrodzenie. Płatnik składek powinien wtedy pamiętać o limitach niektórych podstaw wymiaru składek.
zobacz więcej »


Podatek VAT w 2011 roku dla towarów z importu

Ministerstwo Finansów opublikowało dwa nowe projekty rozporządzeń, wzór deklaracji i informacji importowej oraz tabelę towarów z kodami CN.
zobacz więcej »


Kasy rejestrujące – prawa i obowiązki podatnika rozpoczynającego ewidencjonowanie za pomocą kasy rejestrującej

Opracowanie Ministerstwa Finansów z grudnia 2010 r.
zobacz więcej »


Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom

Zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 236 z 14 grudnia 2010 r. (poz. 1555) i weszło w życie w tym dniu.
zobacz więcej »


Jak jest opodatkowany handel w sieci?

Jeżeli jest to transakcja prywatna, to w pierwszej kolejności należy zweryfikować, czy otrzymana cena w ogóle będzie przychodem podatkowym sprzedającego. Zgodnie z art. 10 ust 1 pkt. 8 lit d ustawy o PIT odpłatne zbycie rzeczy jest źródłem przychodów w podatku dochodowym wyłącznie w przypadku, gdy nastąpiło przed upływem pół roku od końca miesiąca, w którym sprzedający daną rzecz nabył. Jeżeli ktoś oferuje rzecz, którą nabył np. przed rokiem, wówczas uzyskanej kwoty ze sprzedaży w ogóle nie uwzględnia w rozliczeniach podatkowych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przedsiębiorca z bardzo skromną emeryturą

Większość z 2 milionów osób prowadzących działalność gospodarczą płaci minimalną składkę do ZUS. Ich przyszłe świadczenia nie będą przekraczać 500 zł miesięcznie.
zobacz więcej »


Pomoc publiczna w 2009 roku – raport UOKiK

Ponad 19 mld zł to kwota pomocy publicznej udzielonej w 2009 roku – tak wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najwięcej pieniędzy trafiło do przedsiębiorców z województw: mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego.
zobacz więcej »


Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych

Zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 236 z 14 grudnia 2010 r. (poz. 1562) i weszło w życie w tym dniu.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-16 12:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.