.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wyższy VAT w 2011 roku już jest prawem: Opublikowano Dziennik Ustaw z kluczowymi przepisami

Ustawa podnosząca stawki podatku VAT opublikowana w Dzienniku Ustaw. Rząd ogłosił przedsiębiorcom niezwykle ważną dla nich zmianę prawa zaledwie 11 dni przed jej wejściem w życie.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenie w Katowicach w dniu 14 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Zmiany w VAT w 2011 roku

Rada Ministrów przyjęła kolejny projekt ustawy dotyczący podatku VAT w 2011 roku, a mianowicie: „Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach”. Ustawę przedłożył minister finansów”. Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 lutego 2011 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 27, art. 2 i art. 6, których proponowane wejście w życie to 1 lipca 2011 r.
zobacz więcej »


Dodatkowe obowiązki pracodawcy w okresie zimowym

Minimalna temperatura w pomieszczeniach pracy powinna być odpowiednia do rodzaju wykonywanej pracy, jednak nie niższa niż 14° C, chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają, np. przy pracy w chłodniach. W pomieszczeniach, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, i w pomieszczeniach biurowych nie może być niższa niż 18° C – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Waloryzacja podstawy wymiaru zasiłku w 2010 r.

W aktualnym stanie prawnym jedynym przypadkiem, kiedy należy dokonać waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego jest sytuacja, w której po wyczerpaniu zasiłku chorobowego przyznano świadczenie rehabilitacyjne. Ewentualna podwyżka tej podstawy jest jednak możliwa jedynie wówczas, gdy wskaźnik waloryzacji jest wyższy niż 100%.
zobacz więcej »


Jakie zmiany w zeznaniach PIT za 2010 r.?
zobacz więcej »Wyższy podatek od umowy leasingowej

Jak informuje Rzeczpospolita, wielu leasingodawców będzie musiało skorygować deklaracje za pięć lat. Takie konsekwencje będzie miała uchwała NSA, z której wynika, że leasingodawcy muszą włączyć do podstawy opodatkowania swoich usług koszty ubezpieczenia przedmiotu umowy. Nie mogą więc ich refakturować bez podatku, co oznacza, że ubezpieczenie powinno być droższe o 22 proc. VAT.
zobacz więcej »


450 mln zł więcej na osoby z niepełnosprawnością

Dzięki zmianom w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych organizacje pozarządowe i samorządy otrzymają w 2011 r. 450 mln zł więcej na swoje działania na rzecz osób niepełnosprawnych – zapewnił Wojciech Skiba, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podczas spotkania z przedstawicielami Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, które odbyło się 16 grudnia w Warszawie.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-20 11:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.