.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Współczynnik urlopowy w 2011 r.

Info Baza (2010-12-27), autor: Info Baza

Współczynnik urlopowy w 2011 r.

Dla obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za 1 dzień urlopu wypoczynkowego konieczna jest znajomość wysokości współczynnika urlopowego obowiązującego w danym roku kalendarzowym. Jego wartość ustala się bowiem odrębnie w każdym roku kalendarzowym i stosuje przy obliczaniu ekwiwalentu, do którego pracownik nabył prawo w ciągu tego roku kalendarzowego.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenie w Katowicach w dniu 14 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Obliczanie stanu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, 1 stycznia 2011 r. wchodzi w życie art. 2a ustawy, precyzyjnie regulujący sposób ustalania daty, od której osobę niepełnosprawną w rozumieniu ustawy należy zaliczać do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Będzie on stosowany do analizy dokumentów przedstawianych pracodawcy od 2011 r.
zobacz więcej »


Nowe prawo 2011: Od nowego roku będą zmiany w zwolnieniach przedmiotowych z VAT

Głównym celem nowelizacji ustawy o VAT uchwalonej w dniu 29 października 2010 r. jest dostosowanie przepisów ustawy o VAT do PKWiU z 2008 r. W wyniku tej nowelizacji regulacje dotyczące zwolnień z VAT przeniesione zostaną bezpośrednio do art. 43 ustawy. Spowoduje to pewne zmiany w zakresie zwolnień w porównaniu do zwolnień wynikających z obecnie obowiązującego załącznika nr 4 do ustawy o VAT.
zobacz więcej »


Co można zrobić przed końcem 2010 roku, by zdążyć zastosować dotychczasowe, niższe stawki VAT?

Jak wyjaśnia w Rzeczpospolitej doradca podatkowy Norbert Wasilewski, jednym ze sposobów zarówno dla firm, jak i osób fizycznych jest dokonanie jeszcze w tym roku płatności zaliczkowej. Z chwilą pobrania zaliczki związane jest powstanie obowiązku podatkowego, który decyduje o stawce stosowanej przez sprzedawcę.
zobacz więcej »


W ZUS kolejki po emerytury

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, coraz więcej osób zgłasza się do oddziałów ZUS, aby złożyć wniosek o emeryturę. Ci, którzy zrobią to do 31 grudnia (będą wtedy jeszcze obowiązywać korzystniejsze dla emerytów przepisy), do końca września przyszłego roku będą mogli równocześnie pracować i otrzymywać emeryturę bez konieczności zwolnienia z pracy.
zobacz więcej »


INF-W i INF-WZ dla Zpchr i ZAZ na 2011 rok

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia wzorów informacji przedstawianych przez prowadzącego zakład pracy chronionej lub zakład aktywności zawodowej oraz sposobu ich przedstawiania (z dnia 15 grudnia 2010 roku).
zobacz więcej »


Wnioski Wn-U-G i Wn-U-A na 2011 rok

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Czy w umowie z niepełnosprawnych pracownikiem można zwiększyć dobową normę czasu pracy?

W umowie o pracę zawartej z osobą legitymującą się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ustalono ośmiogodzinny zamiast – jak nakazuje ustawa o rehabilitacji – siedmiogodzinnego czasu pracy (nie ma również zgody lekarza na dłuższy czas pracy). Czy takie umowne zwiększenie dobowej normy czasu pracy osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na stanowisku asystenta ds. kadrowych jest skuteczne? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy zmienią się przepisy o czasie pracy niepełnosprawnych?

Zatrudniamy pracowników z umiarkowanym i ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Czy od 1 stycznia 2011 r. zmienią się przepisy dotyczące wymiaru czasu pracy takich osób? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-27 12:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.