.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Tylko do końca 2010 r. nabycie ulg we wpłatach na PFRON jest łatwiejsze

W przyszłym roku firmy będą mogły obniżać wpłaty na PFRON na dotychczasowych zasadach, jeśli do końca grudnia 2010 r. zakupią usługę lub produkt np. od zakładu pracy chronionej.
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia we Wrocławiu (13 stycznia 2011 roku), Bydgoszczy (17 stycznia), Warszawie (24 stycznia)
zobacz więcej »


Zwrot do PFRON niewykorzystanych środków ZFRON

W związku z wątpliwościami jakie budzi art. 13 nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...), Polska organizacja Pracodawców Niepełnosprawnych skierowała do Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych prośbę o udzielenie dodatkowych wyjaśnień w sprawie interpretacji jego zapisów.
zobacz więcej »


Kiedy dwa zasiłki macierzyńskie dla jednej pracownicy

Od stycznia pracownica jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę na pół etatu z wynagrodzeniem 1000 zł (czyli poniżej minimum ustawowego). W kwietniu 2010 r. rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej, z której terminowo i w pełnej wysokości opłaca składki na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Teraz jest w ciąży, urodzi w lutym 2011 r. Czy w takiej sytuacji będzie otrzymywała dwa zasiłki macierzyńskie, a gdy wcześniej zachoruje dwa zasiłki chorobowe – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Co pracodawca ma zrobić i o czym pamiętać na przełomie roku

Koniec i początek roku to okres wzmożonej pracy w służbach kadrowo-płacowych. Trzeba dotrzymać wielu terminów rozliczeń, sporządzić dodatkowe, roczne sprawozdania.
zobacz więcej »


Czy od 1 stycznia 2011 r. kursy prawa jazdy będą zwolnione od podatku od towarów i usług?

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów z 22 grudnia 2010 r.
zobacz więcej »


Zaproszenia urzędu skarbowego nie warto lekceważyć

Organ podatkowy może wezwać stronę do złożenia wyjaśnień, zeznań lub dokonania określonej czynności. Może wezwać do osobistego stawiennictwa albo przez pełnomocnika lub wezwać do złożenia wyjaśnień na piśmie.
zobacz więcej »


Nieprawdziwa lista zarzutów wobec OFE

Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej przy premierze, myli się w swoich ocenach dotyczących działania funduszy emerytalnych – stwierdza w Rzeczpospolitej szefowa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka-Banaszak.
zobacz więcej »


Wynagrodzenie biegłego w sprawozdaniu finansowym

Po raz pierwszy sprawozdanie finansowe za 2010 rok będzie badane przez biegłego rewidenta. Nie znamy ostatecznej kwoty honorarium biegłego rewidenta. Czy musimy wykazywać więc jego wynagrodzenie w informacji dodatkowej – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Google szuka najzdolniejszych informatyków z niepełnosprawnością

Do 20 stycznia 2011 roku trwają zgłoszenia do programu „Google Europe Scholarship for Students with Disabilities”, w ramach którego koncern Google nagrodzi najlepszych niepełnosprawnych informatyków z terenu Europy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-29 13:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.