.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Stawki VAT na artykuły spożywcze w 2011 r.

Info Baza (2010-12-30), autor: Info Baza

Stawki VAT na artykuły spożywcze w 2011 r.

Prowadzę sklep spożywczy. Gdzie mogę znaleźć szczegółowy wykaz towarów, które w przyszłym roku będą korzystały z obniżonych stawek VAT?
zobacz więcej »


Podstawowe wskaźniki w PIT bez zmian

Pomimo szeregu zmian będących konsekwencją nowelizacji ustawy o pdof, która wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2011 r., pewne wskaźniki pozostaną na dotychczasowym poziomie.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenie w Katowicach w dniu 14 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


W 2011 roku więcej umów zlecenia będzie objętych ryczałtem

Od każdej umowy do 200 zł płatnik pobierze 18% podatku, nawet gdy będzie ich kilka w miesiącu.
zobacz więcej »


Pracujący emeryci bez dopłat do pensji

Na podstawie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zlikwidowane zostanie dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników o umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności, którzy mają ustalone prawo do emerytury – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


VAT w 2011 roku: Kłopot z czasem

Problemów „czasowych” z VAT może pojawić się kilka. Teoretycznie najprostsza jest sytuacja, gdy płacimy firmie za stałą dostawę (usługi telekomunikacyjne, woda, ciepło, czynsz) i rozliczamy się z uwzględnieniem tzw. okresów rozliczeniowych.
zobacz więcej »


VAT w 2011 roku: Ministerstwo Finansów uspokaja sklepikarzy

Oblężenie w serwisach obsługujących kasy fiskalne. W kolejkach ustawiają się przedsiębiorcy, którzy chcą dostosować kasy fiskalne do nowych stawek podatku VAT wchodzących w życie 1 stycznia.
zobacz więcej »


CIT w 2011 roku: Mniejsze pole do optymalizacji

Nowelizacja ustawy o CIT znacząco ogranicza możliwość stosowania przez polskie spółki rozwiązań pozwalających na obniżenie wysokości opodatkowania. Zmiana ta dostosowuje przepisy ustawy do wymogu równego traktowania podmiotów krajowych i zagranicznych, stawianego przez Unię Europejską – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Renciści prowadzący działalność gospodarczą otrzymają niższą pomoc

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pomoc, jaką z PFRON otrzymują renciści zakładający firmę, będzie ograniczona. Tak wynika z ustawy z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji (...).
zobacz więcej »


Co nowego w świadczeniach pielęgnacyjnych?

Senat, wbrew stanowisku rządu, chce, aby świadczenie pielęgnacyjne przysługiwało również opiekunowi tej osoby z niepełnosprawnością, która pozostaje w związku małżeńskim. Z kolei w obronie niespokrewnionych rodziców zastępczych, którzy nie mają prawa do tego rodzaju świadczenia, stanął Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-30 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.