.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rada Ministrów zwolniła pracodawców osób niepełnosprawnych prowadzących małe przedsiębiorstwa z obowiązku składania sprawozdań finansowych do PFRON

14 stycznia 2011 roku weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT w 2011 roku po nowelizacji ustawy, w świetle nowych rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich wyjaśnień Ministerstwa Finansów

Szkolenia w Warszawie (25 stycznia 2011 r.) i Poznaniu (7 lutego)
zobacz więcej »


Jak rozliczyć zaliczki pobrane przez pracowników w 2010 r.?

Jak odpowiada ekspert współpracujący z Dziennikiem Gazetą Prawną – najwłaściwszą pozycją do ujęcia nierozliczonych zaliczek wydają się inne należności krótkoterminowe. Takie należności wycenia się na dzień bilansowy w kwocie wymaganej zapłaty, czyli w tym przypadku kwocie wypłaconej pracownikowi.
zobacz więcej »


Komu ZUS wyśle PIT-11A

Jestem na tzw. samozatrudnienlu. W tym roku przebywałam na zwolnieniu lekarskim szpitalnym przez 50 dni. Ponieważ opłacam składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, ZUS wypłacił mi zasiłek chorobowy. Czy po zakończeniu roku ZUS wystawi mi i prześle PIT z Informacją o kwocie zasiłku chorobowego i potrąconej zaliczki na podatek dochodowy? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Praca na zlecenie jest lepiej chroniona

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, od 1 stycznia 2011 r. zakazana jest dyskryminacja osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych lub tzw. samozatrudnionych.
zobacz więcej »


OFE zachęcają do podpisania listu do premiera

Jak czytamy w Rzeczpospolitej,  towarzystwa emerytalne skupione w Izbie Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych rozpoczęły kampanię społeczną zachęcają Polaków do obrony obecnego systemu emerytalnego. Na stronie internetowej www.obronemeryture.pl można podpisać się pod listem do premiera. Pojawiły się spoty reklamowe i ogłoszenia w prasie.
zobacz więcej »


Pracodawcy z Lewiatana zaskarżą wolne w Święto Trzech Króli do Trybunału Konstytucyjnego

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zapowiada złożenie dzisiaj w Trybunale Konstytucyjnym skargi na przepisy o ustanowieniu dnia wolnego w Święto Trzech Króli.
zobacz więcej »


Warto zatrudniać niepełnosprawnych

Firma dostanie dofinansowanie, jeśli pośród swoich pracowników odnajdzie osoby niepełnosprawne. Nie ma przeszkód, aby zachęciła ich do uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności. Zresztą inicjatywa w tym zakresie wychodzi coraz częściej od samych zatrudnionych – czytamy w Rzeczpospolitej. 
zobacz więcej »


Renciści socjalni powinni więcej pracować

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, w Polsce osoby otrzymujące renty socjalne nie chcą dodatkowo pracować, obawiając się utraty prawa do świadczenia. Potwierdzają to dane ZUS. To efekt m.in. tego, że wśród nich niewiele ma odpowiednie kwalifikacje.
zobacz więcej »


Termin składania wniosków w ramach programu Student II w 2011 r.

Komunikat PFRON z 19 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Nie dostał wózka, bo jest za stary i nie pracuje

78-letni mężczyzna bez nóg i z niesprawną ręką starał się o nowy elektryczny wózek inwalidzki w NFZ, PFRON i w samorządzie. Wszędzie odsyłano go z kwitkiem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-19 12:39Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.