.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska za 2010 rok

Info Baza (2011-01-20), autor: Info Baza

Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska za 2010 rok

Zbliża się termin uregulowania należności z tytułu korzystania ze środowiska. Opłaty te należy wnosić do końca miesiąca następującego po upływie każdego półrocza, czyli do 31 stycznia i 31 lipca. Natomiast zryczałtowaną opłatę za odprowadzane ścieki pochodzące z chowu bądź hodowli ryb innych niż łososiowate lub innych organizmów wodnych należy wnosić w terminie 2 miesięcy po zakończeniu okresu cyklu produkcyjnego.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenia w Katowicach (27 stycznia 2011 r.), Wrocławiu (28 stycznia), Poznaniu (31 stycznia), Bydgoszczy (1 lutego), Warszawie (4 lutego), Rzeszowie (7 lutego), Krakowie (8 lutego), Łodzi (11 lutego), Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »


Wybór formy wpłacania zaliczki na podatek w 2011 r. (cz. II)

Generalnie wysokość zaliczek na podatek dochodowy jest zmienna, gdyż ustalana jest od bieżącego dochodu. Zaliczka uproszczona płatna jest natomiast w stałej wysokości od dochodu wykazanego w zeznaniach złożonych w latach poprzednich. Jest to zatem metoda opłacalna dla tych, którzy spodziewają się w tym roku wzrostu swoich dochodów w stosunku do poprzednich lat.
zobacz więcej »


Kogo i w jakim zakresie dotyczą zmiany w rozporządzeniu RM w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis (...)

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie weszło w życie 14 stycznia 2011 roku. Pojawiły się wątpliwości, jakich przedsiębiorców i w jakim zakresie dotyczą wprowadzone rozporządzeniem zmiany.
zobacz więcej »


Plan kontroli NIK na 2011 rok

Blisko 300 planowych kontroli przeprowadzi NIK w 2011 roku. Ponad połowa z nich dotyczyć będzie wykonania budżetu państwa. Pozostałe związane będą m.in. z ochroną zdrowia, gospodarką, ekologią, edukacją oraz bezpieczeństwem państwa i obywateli.
zobacz więcej »


Nie daj się wkręcić na zgubiony dowód

Zgubiłeś dowód, prawo jazdy, czy książeczkę wojskową? Jeśli ich nie zastrzegłeś na policji i – co ważne – w banku, możesz zostać „złowiony”... na kredyt. Jak policzył Związek Banków Polskich, w zeszłym roku suma wyłudzeń „na dowód” wzrosła o połowę i zbliżyła się do pół miliarda złotych.
zobacz więcej »


Umorzenie składek na Fundusz Pracy dla kobiet prowadzących działalność gospodarczą

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, każda kobieta, która prowadziła własną działalność gospodarczą lub choćby współpracowała przy jej prowadzeniu i jednocześnie przebywała na urlopie wychowawczym może starać się o umorzenie należności z tytułu składek na Fundusz Pracy.
zobacz więcej »


Dofinansowanie II semestru nauki w roku akademickim (szkolnym) 2010/2011 w ramach programu STUDENT II

Komunikat PFRON z 20 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-20 13:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.