.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak wypłata wynagrodzenia po rozwiązaniu umowy o pracę wpływa na rozliczenie byłego pracownika?

Pracownikom, którzy byli zatrudnieni do 31 grudnia ub.r., naliczyłam wynagrodzenia na koniec tamtego miesiąca, ale wypłaciliśmy je dopiero 10 stycznia. Czy w takim wypadku powinnam była zastosować koszty uzyskania przychodów i ulgę – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT w 2011 roku po nowelizacji ustawy, w świetle nowych rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich wyjaśnień Ministerstwa Finansów

Szkolenia w Warszawie (25 stycznia 2011 r.) i Poznaniu (7 lutego)
zobacz więcej »


Urlop wychowawczy w dwóch spółkach rozlicza tylko jedna z nich

Gdy pracownik jest jednocześnie zatrudniony na podstawie dwóch umów o pracę i u każdego z pracodawców przechodzi na urlop wychowawczy, to ubezpieczeniom podlega tylko z jednego urlopu.
zobacz więcej »


Jak należy udokumentować skierowanie na turnus rehabilitacyjny?

Jeden z naszych pracowników, który jest osobą niepełnosprawną (umiarkowany stopień niepełnosprawności), otrzymał skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Z powodu własnego zaniedbania wniosek ten przedstawił nam dopiero w piątek (14.01.2011 r.), podczas gdy jego turnus rozpoczynał się w poniedziałek (17.01.2011 r.). Czy możemy odmówić udzielenia pracownikowi zwolnienia? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zwrot VAT za materiały budowlane w 2011 roku

Po trzech latach zakończyłem budowę i chciałbym złożyć po raz pierwszy wniosek o zwrot. Jaki limit mi przysługuje, jeśli na fakturach mam stawkę 22 proc, a wniosek będę składał w 2011 r. – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy podatnik zwolniony z VAT musi mieć NIP-UE

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przedsiębiorcy korzystający ze zwolnienia od VAT, ale świadczący usługi poza granicami Polski mają obowiązek złożyć, przed wykonaniem pierwszej usługi na rzecz podatnika VAT, zgłoszenie rejestracyjne VAT-R.
zobacz więcej »


Uproszczenia w rozliczeniach z PFRON dla rencistów prowadzących działalność gospodarczą

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w komunikacie z 20 stycznia 2011 r., od okresów sprawozdawczych przypadających w 2011 r. osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą dołączają do wniosku WN-U-G „Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis” jeden raz w roku nie później jednak niż do końca I kwartału, a także w razie zmiany danych zawartych w formularzu.
zobacz więcej »


Ulga rehabilitacyjna: Fiskus może prosić o dowody

Urząd skarbowy poprosił mnie o przedstawienie dokumentów potwierdzających, że w 2009 roku dojeżdżałam na zabiegi rehabilitacyjne własnym autem. Jakie dowody mam przedstawić, skoro ustawa podatkowa pozwala na odliczenie od dochodu 2280 zł bez dokumentowania takich wydatków? – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kto rozlicza się z opłat za korzystanie ze środowiska?

Do końca stycznia wiele firm musi złożyć sprawozdania i zapłacić za korzystanie ze środowiska, m.in. za wprowadzane do powietrza spaliny samochodowe.
zobacz więcej »


VAT na ubranka wzrośnie dopiero od lipca?

Podwyżka VAT na ubranka dziecięce nastąpi nie 1 lutego, jak chciał rząd, ale 1 lipca 2011 r. Nadal zwolnione z podatku mają być pakiety medyczne fundowane pracownikom – przewidują poprawki podkomisji, która zajmowała się projektem nowelizacji ustawy o VAT.
zobacz więcej »


Rozwódka może dostać pieniądze z ZUS po śmierci byłego męża

Eksżona otrzyma rentę rodzinną, gdy miała ustalone wcześniej na mocy wyroku lub ugody sądowej prawo do alimentów od zmarłego małżonka. Ale niekiedy to niestety za mało.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-21 12:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.