.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wypełnianie deklaracji DEK-II po nowelizacji ustawy o rehabilitacji

Komunikat PFRON z dnia 30 stycznia 2010 r. dotyczący zakładów pracy chronionej.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT w 2011 roku po nowelizacji ustawy, w świetle nowych rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich wyjaśnień Ministerstwa Finansów

Szkolenie w Poznaniu w dniu 7 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Jaka stawka VAT na pieczywo?

W stosunku do nielicznej grupy artykułów spożywczych, mocą nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej, obniżono stawkę VAT z 7% do 5%.
zobacz więcej »


Przekroczenia dobowe a czas pracy

W zakładzie pracownicy są zatrudnieni w systemie podstawowym od poniedziałku do piątku i świadczą pracę po 8 godzin dziennie. Obowiązuje ich czterotygodniowy okres rozliczeniowy. Jeden z zatrudnionych pracował w trzech tygodniach, w każdym z 3 dni roboczych po 3 godziny dłużej, a w kolejnym tygodniu w 4 dniach roboczych po 3 godziny dłużej. Wymiar czasu pracy w tym miesiącu wynosił 160 godzin. Czy taki rozkład pracy był dopuszczalny?
zobacz więcej »


Jak wyliczyć ekwiwalent urlopowy?

Rzeczpospolita publikuje sposoby wyliczania: zwykłej pensji, wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca, wynagrodzenia za dyżur, wynagrodzenia za przestój, wynagrodzenia za czas absencji chorobowej, wynagrodzenia za urlop, odpraw, dodatków wyrównawczych, wynagrodzenia za zwolnienie z pracy, dodatku za pracę w nocy oraz ekwiwalentu urlopowego.  
zobacz więcej »


Pisemne zapytania lub wyjaśnienia dotyczące Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji

Komunikat PFRON z 28 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Wzrosły koszty pobytu w sanatorium uzdrowiskowym

Dnia 1 lutego 2011 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (Dz.U. 2010 nr 252 poz. 1698).
zobacz więcej »


Rośnie rynek usług ochrony

Zakres usług firm ochrony mienia stale się rozszerza, a ich jakość rośnie twierdzi w Rzeczpospolitej Adam Pawłowicz, prezes zarządu Grupy Konsalnet.
zobacz więcej »


Autocasco – niedozwolone zapisy umów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Generali Towarzystwo Ubezpieczeń za stosowanie klauzul naruszających zbiorowe interesy konsumentów karą w wysokości ponad 600 tysięcy złotych. Zakwestionowane przez UOKiK postanowienia ubezpieczyciel stosuje w umowach autocasco od 2008 roku.
zobacz więcej »


Firmy rozliczające VAT według tzw. proporcji czeka więcej obowiązków

Firmy rozliczające VAT według tzw. proporcji czeka więcej obowiązków. Aby skorzystać z pełnego odliczenia VAT, będą musiały obliczyć, czy podatek do odliczenia nie przekroczył 500 zł. To zmiana, która niepotrzebnie utrudni działalność firm – oceniają eksperci.
zobacz więcej »


PIT-28, PIT-16A i PIT-19A za 2010 rok do 31 stycznia

Jak informuje Ministerstwo Finansów, do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej (PIT-28).  W tym roku mogą to zrobić jeszcze prościej, bo w wersji elektronicznej.
zobacz więcej »


Zmiany w systemie emerytalnym: Państwo traci wiarygodność

Być może szczegóły dotyczące degradacji OFE umkną większości Polaków, ale główne przesłanie gorącej dyskusji o zmianach w systemie emerytalnym już na pewno nie: państwo grzebie w naszych pieniądzach, zabiera to, co nasze – twierdzi publicysta Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-31 12:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.