.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Którym pracownikom nadal przysługuje wolne za święto przypadające w sobotę

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pomimo nowelizacji Kodeksu pracy z 24 września 2010 r., która formalnie znosi taką możliwość, część pracowników może nadal ubiegać się o dzień wolny za święto przypadające w sobotę, np. za przypadające w tym roku w sobotę święto Trzech Króli.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia w Poznaniu (8 lutego 2011 r.), Wrocławiu (14 lutego), Bydgoszczy (21 lutego)
zobacz więcej »


Jak księgować fakturę za usługę z różnymi stawkami VAT

Firma otrzymała fakturę za telefon. Część kwoty opodatkowana jest 22 proc. stawką VAT, a część 23 proc. Jak należy taką fakturę zaksięgować, czy poleceniem księgowania? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jakie możliwości optymalizacji podatkowej dają ostatnie zmiany przepisów o VAT?

Zdaniem współpracującego z Dziennikiem Gazetą Prawną doradcy podatkowego, Agnieszki Szewczyk-Tomasiak, dopuszczenie możliwości przechowywania i wysyłania faktur elektronicznych, np. w postaci plików PDF może znacznie ograniczyć nie tylko koszty związane z przygotowywaniem, drukowaniem i wysyłaniem faktur w postaci papierowej, ale też koszty związane z przechowywaniem faktur.
zobacz więcej »


Dla kogo renta wyrównawcza

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracownik, który wskutek zaniechania przez pracodawcę realizacji obowiązku zapewnienia bhp doznał szkody, może żądać od niego świadczeń finansowych na podstawie kodeksu cywilnego. Dopuszczalność dochodzenia roszczeń uzupełniających w stosunku do świadczeń wynikających z ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych wielokrotnie wskazywał Sąd Najwyższy.
zobacz więcej »


Czy odrzucenie oferty pracy zmniejszy wysokość renty?

Pracownik ma orzeczoną częściową niezdolność do pracy i z tego tytułu otrzymuje rentę z ZUS. Pracodawca złożył mu propozycję pracy na stanowisku dozorcy, ten jednak jej nie przyjął. Czy taka odmowa będzie miała wpływ na wniesiony pozew o rentę uzupełniającą z tytułu wypadku przy pracy? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Ustalenie istnienia stosunku pracy według Państwowej Inspekcji Pracy

Zatrudnianie na podstawie umów cywilnoprawnych staje się w naszym kraju coraz powszechniejsze. W trakcie kontroli inspektorzy pracy spotykają się z zatrudnianiem na podstawie umów cywilnoprawnych robotników budowlanych, ochroniarzy, dozorców mienia...
zobacz więcej »


Pracodawca może sprawdzić, czy pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim rzeczywiście choruje

Nawet jeśli absencja chorobowa pracownika się przeciąga, szef może sprawdzić, co się z nim dzieje. Kontrola obejmuje prawidłowość wykorzystania zwolnienia lekarskiego i poprawność orzeczenia o niezdolności do zadań.
zobacz więcej »


Jak zmienić zawód korzystając ze środków Unii Europejskiej?

Osoby pozostające bez pracy oraz pracownicy mogą zmienić zawód lub podwyższyć kwalifikacje, korzystając ze szkoleń dofinansowanych przez Unię Europejską. Grupą preferowaną w unijnych projektach szkoleniowych są starsi pracownicy – pisze Dziennika Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Nowy podział środków przekazanych w roku 2011 na ZFRON oraz nowy moduł raportowania - od stycznia w systemie ZPCHR|OR PRO

zobacz więcej
»


dodano: 2011-02-01 13:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.