.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja przepisów Kodeksu pracy

Info Baza (2011-02-03), autor: Info Baza

Nowelizacja przepisów Kodeksu pracy – zmiany w zasadach przeprowadzania pracowniczych badań lekarskich i wydawania świadectw pracy

Senat przyjął projekt nowelizacji przepisów Kodeksu Pracy uchwalony przez Sejm.
zobacz więcej »


Andrzej Sochaj, wiceprezes PFRON o badaniu sytuacji ekonomicznej pracodawców osób niepełnosprawnych

Z 15 tys. podmiotów zarejestrowanych przez PFRON badanie sytuacji finansowej pozytywnie przeszło ponad 12 tysięcy. Problem wstrzymania dofinansowań dotyczy więc 3 tysięcy, z  czego 90 proc. wniosków przez nich składanych nie może być od razu rozpatrzonych pozytywnie, ponieważ dokumentacja ma braki formalne – wyjaśnia w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Andrzej Sochaj.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenia w Warszawie (4 lutego), Rzeszowie (7 lutego), Krakowie (8 lutego), Łodzi (11 lutego), Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »


Zasady rozliczania i opłacania składki na Fundusz Emerytur Pomostowych

Opracowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 2 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


MF wyjaśnia: Zwrot kosztów zakupu okularów dla pracowników

Wolny od podatku dochodowego jest zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych, dokonywany przez pracodawcę na rzecz pracownika na podstawie faktury wystawionej na pracodawcę. Natomiast opodatkowana jest kwota wypłacona na podstawie faktury wystawionej na pracownika. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2010 r., nr DD3/033/179/CRS/10/PK-1244.
zobacz więcej »


Pracujący rencista i emeryt musi powiadomić ZUS o osiągniętym przychodzie

Osoby uprawnione do emerytury lub renty, które zarobkowały w 2010 r., do końca lutego muszą przesłać do ZUS zaświadczenie płatnika składek o ubiegłorocznym przychodzie. Dotyczą ich bowiem progi zarobkowe.
zobacz więcej »


Emeryci jednak będą musieli zwalniać się z pracy

Do Sejmu trafił prezydencki projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nowelizacja, nie umożliwi jednak łączenia pracy z pobieraniem emerytury bez konieczności zwalniania się z pracy u dotychczasowego pracodawcy – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Stażysta z urzędu pracy w firmie

Pracodawcy szukający oszczędności w firmie mają możliwość przyjęcia do niej stażysty. Stanowi to alternatywę dla zatrudnienia pracownika. Jest to korzystny układ, bowiem pracodawca nie nawiązuje ze stażystą stosunku pracy, nie pokrywa kosztów jego wynagrodzenia ani badań lekarskich. Staż odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy pracodawcą a starostą, który reprezentowany jest przez urząd pracy. Przebiega on zgodnie z programem określonym w umowie.
zobacz więcej »


Legalne zatrudnienie opiekunki będzie łatwiejsze

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 rozwiąże jeden z największych problemów, jakim są składki na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Niania będzie zatrudniona bezpośrednio przez rodzinę, natomiast ZUS opłaci za nią z budżetu państwa składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne od kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, które wynosi obecnie 1386 zł.
zobacz więcej »


Internetowy sejf haseł

Hasła do poczty, serwisów społecznościowych, PIN-y kart kredytowych i telefonów komórkowych - bardzo łatwo zgubić się w ich gąszczu i zapomnieć istotne dane. Aby tego uniknąć warto skorzystać z menadżera haseł, na przykład programu Password Manager XP.
zobacz więcej »


Zleceniobiorca też ma prawo do zasiłku macierzyńskiego

Osoba zatrudniona na umowie cywilnoprawnej dostanie świadczenie pieniężne na czas zajmowania się dzieckiem. Musi jednak dobrowolnie zgłosić się do ubezpieczenia chorobowego.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-03 12:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.