.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak opodatkowane są w 2011 r. przychody ze zleceń?

Info Baza (2011-02-14), autor: Info Baza

Jak opodatkowane są w 2011 r. przychody ze zleceń?

W 2011 r., podobnie jak w 2010 r., przychody z umowy zlecenia mogą być opodatkowane według skali podatkowej lub podatkiem zryczałtowanym. Mechanizm obliczania oraz poboru zaliczki i ryczałtu nie uległ zmianie. Zmieniły się natomiast kryteria mające wpływ na sposób opodatkowania przychodów zleceniobiorcy.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenie w Gdańsku - 15 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


Świadczenia chorobowe dla pracownika: Gdy powstanie przerwa w niezdolności do pracy

Choroba pracownika, udokumentowana zaświadczeniem lekarskim ZUS ZLA, obliguje jego pracodawcę do ustalenia prawa do świadczenia chorobowego oraz podjęcia ewentualnej jego wypłaty lub też do przekazania stosownej dokumentacji do ZUS. O ile ciągłość w niezdolności do pracy nie stwarza większych problemów, poza pilnowaniem okresu zasiłkowego, to już absencja chorobowa z przerwami sprawę nieco komplikuje.
zobacz więcej »


Dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w 2011 r.: Którym pracodawcom przysługuje dofinansowanie

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, o dofinansowanie może wystąpić każdy, kto zatrudnia pracowników w rozumieniu art. 2 k.p. Podmiotem mogącym potencjalnie wnioskować o dofinansowanie może być nie tylko przedsiębiorca zatrudniający pracowników, ale także np. rolnik, podmiot prowadzący wyłącznie działalność charytatywną czy osoba fizyczna zatrudniająca pracowników wyłącznie dla celów niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (np. w charakterze opiekunów, sprzątaczy itd.).
zobacz więcej »


Ile firm zrezygnuje ze statusu zakładu pracy chronionej

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, zakłady pracy chronionej przygotowują się do zwolnień. Pracodawcy zapowiadają, że z powodu zmian wprowadzonych nowelizacją ustawy o rehabilitacji będą rezygnować ze statusu ZPChr i przechodzić na otwarty rynek pracy.
zobacz więcej »


Formularz DEK-II po nowelizacji ustawy o rehabilitacji

Zakład pracy chronionej wypłacił wynagrodzenie za grudzień 2010 r. w styczniu 2011 r. i rozlicza w DEK-II za styczeń z terminem zapłaty na 20 lutego 2011 r. Jak należy teraz złożyć dokument DEK-II i jaką kwotą wpłacić do PFRON? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZFRON – uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Nowy, ogólnopolski cykl szkoleń organizowany przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Kiedy limit kredytowy należy ująć w sprawozdaniu finansowym

Firma posiada rachunek bankowy, na którym ma limit kredytowy 40 tys. zł. Na dzień bilansowy nadal pozostała do wykorzystania cała ta kwota, dlatego nie zostanie ona ujęta w bilansie. Czy w informacji dodatkowej należy zawrzeć jakieś informacje – pyta czytelnik Dziennika Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy zamiast faktury lub rachunku wystarczy dowód wewnętrzny

Możliwość skorzystania z dowodu wewnętrznego określa ustawa o rachunkowości i rozporządzenie ministra finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zgodnie z nimi dowody wewnętrzne są dokumentami zaopatrzonymi w datę i podpisy osób, które bezpośrednio dokonały wydatków. Powinny one określać przy zakupie – nazwę towaru i ilość, cenę jednostkową i wartość, a w innych przypadkach – przedmiot operacji gospodarczej i wysokość kosztu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak łatwo trafić na czarną listę dłużników!

Rejestry dłużników są bardzo niebezpieczne dla przeciętnego konsumenta. Nie ma on żadnego wpływu na zmianę lub modyfikację umieszczonych w rejestrze danych. Tylko podmiot, który złożył wniosek o ujawnienie długu może go usunąć, a Biura Informacji Gospodarczej nie sprawdzają, czy zgłoszenie jest zgodne z prawdą – twierdzi w Rzeczpospolitej mec. Rafał Choroszczyński.
zobacz więcej »


Ministerstwo Finansów znalazło sposób na rozwiązania pozwalające unikać podatku Belki

Od lipca tego roku mają zniknąć jednodniowe lokaty bez podatku, pozwalające na unikanie tzw. podatku Belki – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Resort finansów chce wprowadzić nowe przepisy, które zmienią zasady zaokrąglania PIT pobieranego od lokat bankowych.
zobacz więcej »


Broker edukacyjny pomoże wybrać szkolenie

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, ośrodki pomocy społecznej w projektach finansowanych z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego mogą zatrudniać brokerów edukacyjnych. 
zobacz więcej »


Pakiety medyczne będą jednak bez VAT

Jak informuje Rzeczpospolita, posłowie z Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, dokonali zmiany art. 43 ustawy o podatku od towarów i usług oraz prawa o miarach. Na podstawie nowelizacji pakiety medyczne fundowane przez pracodawców dla pracowników będą zwolnione od podatku od towarów i usług.
zobacz więcej
»Akademia Kreatywnej Promocji, czyli jak wypromować firmę

240 osób zatrudnionych na terenie Mazowsza w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach przez 15 miesięcy nauczy się, w jaki sposób wypromować swoją firmę. Rekrutacja na bezpłatne szkolenia rusza w poniedziałek.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-14 13:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.