.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wypełnianie formularza DEK-II – PFRON zaktualizował wyjaśnienia

W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2011 r. przepisów ustawy zmieniającej ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz brakiem stosownych rozporządzeń wykonawczych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prosi pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej o...
zobacz więcej »


Za dłuższe zwolnienie krótszy urlop

Pracownicy przebywający na zwolnieniach lekarskich i młode matki mogą stracić po powrocie do pracy część urlopu – alarmuje „Rzeczpospolita”. A to wszystko przez propozycje Komisji Europejskiej, które trafiły już do pracodawców oraz związków zawodowych wszystkich członków Unii.
zobacz więcej »


Obowiązki i uprawnienia pracodawców osób niepełnosprawnych w 2011 roku w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenie w Poznaniu (28 lutego 2011 r.) i Łodzi (14 marca)
zobacz więcej »


Roczna korekta VAT podatku naliczonego

W deklaracji za styczeń lub za pierwszy kwartał przedsiębiorcy muszą ustalić wysokość proporcji za ubiegły rok na podstawie rzeczywistych danych. Potem odpowiednio obniżają lub podwyższają VAT naliczony Zasady korekty zależą od tego, czy podatek naliczony wynika z faktury za nabycie środków trwałych czy też za inne zakupy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2011 roku

Jak informuje Minister Pracy i Polityki Społecznej w komunikacie z dnia 9 lutego 2011 r. opublikowanym w Monitorze Polskim nr 12 z dnia 14 lutego 2011 r. (poz. 134) wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2011 r. wynosi 103,1%.
zobacz więcej »


Odprawa rentowa wyklucza emerytalną

Jeśli pracownik otrzyma odprawę rentową z powodu stanu zdrowia u jednego pracodawcy, u kolejnego nie nabędzie już prawa do tej za przejście na emeryturę. Nie ma też szans na uzupełnienie między tymi kwotami – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie weryfikacji rent i emerytur

We wniosku do Trybunału Konstytucyjnego RPO zakwestionowała przepis ustawy o emeryturach i rentach z FUS uprawniający organ rentowy do weryfikacji – w dowolnym momencie – prawa do emerytury lub renty albo wysokości świadczenia, ze względu na odmienną ocenę dowodów.
zobacz więcej »


Nowa wysokość zasiłku pogrzebowego

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 1 marca 2011 r. zasiłek pogrzebowy przysługiwać będzie w stałej wysokości 4 tys. zł.
zobacz więcej »


Jakich umów nie rozlicza się w formularzu PIT-11

Od umów do 200 zł płatnik pobiera 18% podatek. Wpisuje go do deklaracji PIT-8AR. Na tym koniec jego obowiązków – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


System e-deklaracje również dla płatników podatków

Jak informuje Ministerstwo Finansów, bezpłatny system www.e-deklaracje.gov.pl umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną nie tylko podatnikom, ale także płatnikom. Ci ostatni, zwłaszcza zatrudniający dużą liczbę pracowników, mogą liczyć na istotną oszczędność czasu i pieniędzy. Z takiej możliwości korzysta już Ministerstwo Finansów i administracja skarbowa.
zobacz więcej »


Nowa kwota bazowa dla emerytów

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, do końca września emeryci łączący emeryturę z pracą muszą wybrać, czy chcą nadal pracować w dotychczasowej firmie, czy wybierają emeryturę. Dotyczy to tylko osób które po 8 stycznia 2009 r. przeszły na emeryturę bez rozwiązania stosunku pracy.
zobacz więcej »


Nowe rozporządzenie MF: Turnusy rehabilitacyjne będą zwolnione z VAT

Podmioty niebędące zakładami opieki zdrowotnej, organizujące turnusy rehabilitacyjne, będą zwolnione z podatku od towarów i usług. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, taką propozycję zawiera projekt rozporządzenia ministra finansów, który został skierowany do uzgodnień międzyresortowych.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-15 12:44Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.